Zaujímavosti a turistické atrakcie | Letenky na Floridu (časť prvá)

Na ceste do slnečného štátu – Na Floridu

letenky-na-floriduFlorida je zameraná hlavne na turistický ruch. Najpopulárnejšie sú Floridské pláže, ktoré ročne navštevuje niekoľko tisíc turistov. Toto miesto sa však preslávili aj zábavné parky vrátane Disney World, Universal Studio a Sea World. Avšak niektoré z najlepších „tajomstiev“ tohto štátu sú miesta ďaleko od turistických oblastí, ktoré jednoznačne stoja za povšimnutie. Bez ohľadu na preferencie, Florida má čo ponúknuť pre všetky typy cestujúcich.

10 NAJ miest na Floride (1)

OSTROV AMELIA

Tento ostrov je jeden z najjužnejších morských ostrovov z reťazca bariérových ostrovov, ktoré sa tiahnu od Južnej Karolíny ku Floride. Florida je domovom známej pláže a obce Fernandina. V tejto obci nájdete 50 historických budov, nádherné a chutné reštaurácie, unikátny penzión a šesť golfových ihrísk.

CASTILLO DE SAN MARCOS

Táto pevnosť sa nachádza v meste St. Augustine a je najstaršia pevnosť v Spojených štátoch. Vzhľadom k tomu, že pevnosť je dosť slabá, je takmer neuveriteľné, že bola postavená v rokoch 1600. Jej životnosť závisí od diamantového tvaru opevnenia, kde každý roh maximalizuje silu, múry sú hrubé 14 stôp, ktoré znížili zraniteľnosť stavby voči útokom. St. Augustine je sám o sebe malý klenot v meste známe ako najstaršie európske osídlenie v Spojených štátoch, plné romantickej atmosféry a šarmom starého sveta.

UNIVERSAL ORLANDO REZORT

Tento rezort je najväčším konkurentom pre zábavné parky Disney World a Universal Sudios. Orlando rezort ponúka dva hlavné parky a to „The original Universal Studio Florida“ a ostrov dobrodružstva „Island of Adventure“. Nájdete tam však aj iné atrakcie a zaujímavosti ako nočné tanečné kluby, bary, reštaurácie, CityWalk, a tri hotely nachádzajúce sa priamo v rezorte.

FORT LAUDERDALE BEACH

letenkyPláž nachádzajúca sa na pobreží Atlantiku, Fort Lauderdale Beach je tiež známy ako „Benátky Ameriky“ vďaka svojmu rozsiahlemu a zložitému kanálnemu systému. Mesto je známe pre svoje pláže a lode. Kedysi hlavná destinácia mladých študentov a ich letných prázdnin, je teraz štýlové a kultivované mesto. Centrálne pozdĺž pláže je Fort Lauderdale Beach so svojou sviežou, novou, vlnitou promenádou, oddeľujúcou pláž od ubytovacích zariadení uložených nižšie, reštaurácií a plážových obchodov.