Letenky do barcelony

letenkyBarcelona je hlavné mesto Katalánska a druhé najväčšie mesto Španielska. Leží na pobreží Stredozemného mora. Barcelona je známa tímom originálnych architektonických stavieb A. Gaudího a jeho súčasníkov. Najznámejší je chrám Sagrada Familia. Z veží chrámu je nádherný výhľad na celé mesto a okolie.

V centre mesta je ďalšia známa stavba – dom Milla. Nachádza sa tam aj množstvo architektonických zaujímavostí a gotických pamiatok. Barcelonský prístav je skutočný skvost. Jednou z najobľúbenejších atrakcií dnešných turistov, hlavne pre rodiny s deťmi, je akvárium, ktoré patrí medzi najväčšie v Európe. Hlavný tunel akvária sa nachádza pod vodou a je 80 metrov dlhý. V akváriu sa nachádza viac než 11 000 morských živočíchov. Neďaleko akvária sa nachádza aj multikino Imax a obchodné centrum plné módnych butikov a kaviarní. Ďalšou zaujímavou atrakciou je ZOO. Je situované východne od historického centra. Novodobou architektonickou zaujímavosťou je mrakodrap Torre Agbar. Vďaka svojej výške je dobre viditeľný aj z centra mesta. Museu Picasso – skladá sa z troch navzájom prepojených gotických budov, ktoré sú súčasťou dvoch palácov z 15. storočia.

letenky-do-barcelonyV múzeu nájdete najmä detské kresby P. Picassa a maľby z modrého a ružového obdobia. Aréna na Placa de Toros Monumental je prastará budova orientálnej architektúry, v ktorej sa pravidelne každoročne konajú býčie zápasy. Býčie zápasy sú obľúbenou tradíciou a súčasťou horkokrvnej španielskej kultúry. V Barcelone si nenechajte ujsť vystúpenie s tancom Flamenco. Je to tradičný španielsky tanec, veselý a farebný. Takéto vystúpenie máte možnosť vidieť v mnohých reštauráciách alebo v priestoroch Poble Espanyol. Za povšimnutie stojí aj ulica La Rambla. Vedie od Plaza de Catalunya až k prístavu. Táto ulica je rušná vo dne aj v noci. Nájdete tam bohatý výber tovaru, trhovisko s čerstvou zeleninou, ovocím a rybami, kde sa s obchodníkmi dobre zjednáva cena. Ulica je plná pouličných umelcov a živých sôch. Barcelonu môžete navštíviť kedykoľvek v roku, stále má čo ponúknuť svojim návštevníkom. Letenky do Barcelony si teraz môžete rezervovať online na stránkach Vzlietni.sk