Last minute Španielsko – hola Barcelona!

Určiť najkrajšie mesto v Európe by bolo na dlhú polemiku. Ale určite by sme sa nemýlili, ak napíšeme, že Barcelona jednoznačne patrí na zoznam kandidátov, ktorí ašpirujú na víťazstvo v tomto rebríčku. Mesto patrí medzi najnavštevovanejšie na svete. V roku 1992 sa tu dokonca konala letná olympiáda, ktorá len potvrdzuje, že Barcelona je správnym miestom aj pre športovcov. Čistota ulíc je jedna z prvých vecí, ktorá vám udrú do očí v pozitívnom zmysle. Na tom si vedenie mesta dáva doslova záležať. Dávajte si však pozor na fakt, že sa tu môžete ľahko stratiť. Ulice sa na seba podobajú, sú rovnako riešené, ako aj budovy. Preto majte zapnuté Google maps v telefóne, čím sa vyhnete strate času a blúdeniu. Barcelona je dôvodom, prečo využiť last minute Španielsko.

last minute španielsko

Vychutnajte si výhľad na Granadu vďaka last minute španielsko

Gaudi a jeho nadčasové diela

Antoni Gaudi je neoddeliteľnou súčasťou histórie aj súčasnosti Barcelony. Tento katalánsky architekt je jedným z najslávnejších architektov Španielska. Uznanie tohto génia spočíva v originalite, unikátnosti a kreativite, ktorá nemá vo svete obdoby. Jeho estetické cítenie sa vymykalo tradíciám. Preto sa jeho návrhy veľmi ťažko a zložito realizovali. Jasným príkladom je Sagrada Familia. Pompézna a masívna rímskokatolícka bazilika, ktorá sa stavia už od roku 1882. Plánovanie dokončenie je na rok 2026, presne na sto rokov od Gaudiho úmrtí.

last minute španielsko

Jedna z výborných aktivít na last minute španielsko

Barcelona nie je len o Sagrade

Hoci je Sagrada Familia hlavným ťahákom v tomto prímorskom meste, nájdete tu bezpočet miest, ktoré nesmiete vynechať. Ak milujete výhľady, tak určite sa odvezte lanovkou na hrad Montjuic, ktorý slúžil na obranu mesta pred výpadmi od mora. Turo de Rovira sa nachádza uprostred mesta. Budete tak mať výhľad na celé mesto. Prekrásny chrám svätého srdca Ježiša Krista ponúka zaujímavý výhľad na mesto a okolie. Pod chrámom v bezprostrednej blízkosti sa nachádza zábavný park Tibidabo, vhodný pre veľkých aj malých. Pre fanúšikov futbalu a športu je povinnosťou návšteva Camp Nou, kde hrá slávna FC Barcelona. Chcete sa okúpať v mori? Navštívte miestnu pláž Barceloneta. Prejdite sa po La Rambla, najfrekventovanejšej ulici mesta so skvelými reštauráciami. Dajte si sangriu a paellu. Večer zakončite prechádzkou po španielskom námestí až ku magickej fontáne, ktorá hrá večer farbami. Dovolenka last minute Španielsko môže začať!