Zanzibar – ostrov, ktorý si zamilujete

Chcete zažiť letnú dovolenku, na ktorú do smrti nezabudnete? Exotika v podaní ostrova Zanzibar sa vám zaryje do pamäti ako žiadna iná. Jemný biely piesok, ktorý je baladou pre nohy, azúrové čisté more, slnko, palmy a turistami nedotknuté pláže. Znie to ako fikcia? Vôbec nie, toto a omnoho viac ponúka tento ostrov ležiaci v Indickom oceáne. Vyložte si nohy na najkrajších plážach na svete s pohľadom na tyrkysové more, v ktorom plávať je jedna radosť. Nie je nič jednoduchšie ako sa zbaliť, nájsť tú správnu cestovnú kanceláriu, posadiť sa do lietadla a vyraziť naproti najkrajším dovolenkovým zážitkom.

Zanzibar

Záber na jednu z najoblubenejšich pláži Nungwi

 

Zanzibar a jeho najkrajšie pláže

Zanzibar je prírodou akoby stvorený pre relax. Pláže Nungwi a Kendwa sa považujú za najkrajšie na svete. Obe sa nachádzajú na severe ostrova, kde to skrátka žije. Nájdete tu množstvo barov, reštaurácií, hotelov, predavačov suvenírov a aktivity v podobe vodných športov. Čo vám však doslova vyrazí dych a roztopí každú ženu je západ slnka. To je romantika sama o sebe. Preto odporúčame počas dňa navštíviť aj okolité pláže, pretože, hoci sú všetky rovnako čisté a krásne, každá je niečím osobitá a výnimočná.

Čo robiť na Zanzibare?

Počas návštevy Zanzibaru môžte navštíviť rodisko Freddieho Mercuryho v meste Stone Town

Medzi obľúbené aktivity turistov tu patria plavby spojené s pozorovaním delfínov, prípadne výlet na korytnačí ostrov, kde nájdete veľké množstvo dovezených korytnačiek zo Seychelských ostrovov. Ak sa radi potápate, tiež si prídete na svoje. Nech už ste ten typ, ktorý rád leží celé dni na pláži a opaľuje sa, alebo ste skôr akčným človekom, v každom prípade si užijete dovolenku na sto percent. Ak máte radi kapelu Queen, rozhodne nevynechajte návštevu rodiska svetového speváka Freddieho Mercuryho v meste Stone Town. Ten odtiaľ emigroval ako 17-ročný. Zanzibar okrem iného ponúka aj niečo pre chuťových fajnšmekrov. Nájdete tu kvalitnú indickú kuchyňu napríklad v podobe kokosového kari s ryžou a chapati. Určite nevynechajte typickú zanzibarskú polievku urodžo. Ak ste vegetarián, alebo všežravec, na tom nezáleží. Ponuka jedál je vskutku pestrá. Tak čo? Už viete kam toto leto zájdete na dovolenku? Veríme, že sme vám vo výbere pomohli.