Kapverdy dokonalý relax po všetkých stránkach

Chcete si vybrať dovolenku, možno menej opozeranú, kde už nebol každý druhý? Kde sú nádherné dlhé pláže, skvelé podmienky na surfovanie, bohatý podmorský život , dobré jedlo a priateľskí domáci? Potom tou správnou voľbou pre vás sú Kapverdy. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi, tak aj pre romantiku vo dvojici.

kapverdy

Kapverdy vám poskytnú rôzne zákutia.

Kapverdy a ich ostrovy

Kapverdy tvoria malé ostrovy, z ktorých turisticky najznámejšie sú ostrovy Sal a Boavista. Všetky vznikli sopečnou činnosťou. Sopka, ktorá je stále činná je Fogo. Nachádzajú sa tam záveterné a náveterné ostrovy. V ich okolí sa pohybujú delfíny, veľryby, ale aj žraloky (nie tie ludožravé). Môžete sa okúpať v kráteri vyhasnutej sopky,kde vás voda nadnáša tak ako v Mŕtvom mori. Voda je tak slaná, že si pri kúpaní treba dávať naozaj pozor, aby ste niekomu nešplechli vodu do očí. Bolo by to skoro rovnaké, ako keby ste mu nasypali soľ do očí. Ale hovorí sa že má voda s vysokou koncentráciou soli veľmi pozitívne účinky na rôzne kožné problémy.

kapverdy1

Kapverdy a ich pláže si zamilujete.

Kapverdská kuchyňa

Je veľmi podobná tej portugalskej, ale kuchári perfektne ovládajú aj tú medzinárodnú. Je nad slnko jasné, že milovníci rýb si tu prídu na svoje. Na móle v Santa Marii kúpite doobeda také čerstvé ryby, aké nekúpite nikde inde. Tuniak tu chutí neskutočne a to dokonca aj tým, čo ryby moc nemusia. Takisto morské plody ako ustrice či kraby. Ich známym jedlom je cachupa, tzv. guláš z kukurice, fazule a zeleniny. Väčšinou sa k nemu podáva klobáska, alebo mäso. A aký pitný režim funguje na Kapverdách? Tradičným pitím je grogue. Je to alkoholický nápoj, vyrábaný z cukrovej trstiny. Je vcelku silný, pretože obsahuje vysoký podiel alkoholu. Na svoje si prídu aj vyznávači dobrého piva či vína, veľmi kvalitné a chutné je ich domáce víno, ktoré určite stojí zato ochutnať. No a voda je najlepšia a najbezpečnejšia tá balená, ktorej na dovolenke určite dajte prednosť pred tou z vodovodu.