Zaujímavosti a turistické atrakcie | Letenky na Floridu (2)

Letenky na Floridu za zábavnou dovolenkou

Letenky na Floridu si dnes môžete zakúpiť už takmer v každej cestovnej kancelárii. Florida ponúka skvelé atrakcie, desať najzaujímavejších vám predstavíme v tomto článku (časť prvá, časť druhá). Letenky na Floridu si môžete rezervovať aj pohodlne a rýchlo vďaka online rezervácie na Vzlietni.sk.

10 NAJ miest na Floride

letenky-floridaKENNEDY SPACE CENTER

Kennedy Space Center je miesto, odkiaľ štartoval každý americký vesmírny letec od roku 1968, a v súčasnej dobe funguje ako miesto štartu pre bezpilotné rakety. Je to tiež jedna z turistických atrakcií. Kennedy Space Center Visitor Complex ponúka taktiež múzeum, kino, raketovú záhradu a autobusové zájazdy okolo dôležitých kyvadlových príprav a odpaľovacích zariadení. Pred štartom rakety si môžete zakúpiť permanentky, ale majte na pamäti, že z bezpečnostných dôvodov, je najbližší možný prístup k dispozícii najmenej 4 míle ďaleko, no častokrát aj oveľa ďalej.

 

WALT DISNEY WORLD

Nachádza sa v meste Lake Buena Vista neďaleko Orlanda a je „vlajkou“ pre rezorty a zábavné parky značky Disney na celom svete. Je to najpopulárnejšia turistická atrakcia na Floride a zároveň aj najväčší a najnavštevovanejší zábavný park na svete. Walt Disney World sa rozdeľuje na štyri základné tematické parky – The Magic Kingdom, Epcot, Disney Hollywood Studios a Disneys Animal Kingdom. Niektorí návštevníci opisujú toto miesto ako miesto zábavy, kúziel a fantázie, zatiaľ čo iní sa sťažujú na davy, rafinovanosť a gýč.

KEY WEST

Key West je známe ako najjužnejšie mesto v kontinentálnych Spojených štátoch a je umiestnený bližšie k Havane. Mnoho rokov bol Key West najväčším mestom na Floride. Key West navštevuje každoročne milión turistov. Najznámejšími atrakciami sú rodný domov  Ernesta Hemingwaya, najjužnejší bod Spojených štátov, maják a skvelé bary.

EVERGLADES

Môžu sa vám javiť len ako veľká močarina, ale je to vlastne obrovská, plytká, pomaly sa pohybujúca trávnatá rieka, ktorá sa tiahne od jazera Okeechobee na Florida Bay. Počas obdobia sucha môže trošku obschnúť, no je to neuveriteľne jedinečný ekosystém, subtropická divočina, ktorá podporuje  a živí tvory ako aligátory, delfíny, mrože a orlov bielohlavých. Nájdete tam cyprusy, drevené hojdacie siete a míle trávy. Everglades ponúkajú skvelé podmienky pre turistiku, vodné športy, kempovanie, rybárčenie, jazdu na bicykli, na kanoe a kajaku.

letenky-na-floriduSOUTH BEACH

Pred Miami Vice, South Beach bolo miestom veľkej kriminality, obyvatelia ostávali väčšinou doma po večeroch a hotely bývali prázdne. V neskorých 80. rokoch tomuto miestu pomohla popularita TV show, a fakt, že sa do tejto oblasti začali sťahovať módne ikony. Dnes je South Beach najpopulárnejšie a najbohatšie mesto v Miami Beach a jedna z top turistických atrakcií na Floride. Momentálne známa oblasť pre módu, divoký nočný život a jeho dizajn.

FLORIDA KEYS

Florida Keys je 120 míľ dlhá reťaz tropických ostrovov obklopujúcich základnú časť polostrova Florida. Najvýraznejší je most Seven Mile Bridge v Lower Keys, ktorý bol často používaný pre natáčanie filmov vrátane True Lies (Pravdivé lži) a 2 Fast 2 Furious (Rýchlo a zbesilo).