Last minute dovolenka v Grécku (2)

grecko10 x raj na Zemi | Dovolenka Grécko na najkrajších miestach

Kréta je najväčší z gréckych ostrovov. Ponúka príjemné kontrasty krajiny od rajských pobreží a pláží až po robustné hory a zvlnené oblasti posiate olivovníkmi. Rušné metropolitné mestá sa šíria pomedzi pokojné dediny. Tento ostrov dýcha históriou, stále nesie archeologické stopy mnohých civilizácií, ktoré ho obývali po stáročia.

Nadýchnite sa histórie – neuveriteľný pocit ako z historického filmu nadobudnete v meste Delphi. Delphi je moderné mesto na juhozápadnom výbežku hory Parnas v údolí Phocis v Grécku. Toto mesto je plné archeologických  nálezísk.

Meteora – grécke slovo meteora znamená „visieť vo vzduchu“, čo perfektne opisuje veľkolepé útesy, ktoré sa dvíhajú až do výšky 366 metrov. Ponúka neskutočný výhľad do dediny Kalambaka a Kastraki na severe centrálnej pevniny Grécka. Čo robí tieto útesy výnimočné sú historické kláštory umiestnené po samitoch. Datujú sa až po 14. a 16. storočie. Kláštory na útesoch boli postavené mníchmi, ktorí hľadali duchovnú izoláciu a oslobodenie od náboženského prenasledovania.

Atény sú obývané už viac ako 3000 rokov. Sú známe ako kolíska západnej civilizácie a miesto narodenia demokracie. Mesto predstavuje kombináciu historických a moderných prvkov. Nájdete tam svetoznáme archeologické zrúcaniny a pamiatky ako sú Akropola, Parthenon, staroveká Agora či Dionýzovo divadlo.

Časť súostrovia Kyklady tvorí malebný ostrov Santorini. Na jednom z najkrajších gréckych ostrovov sa nachádza množstvo dedín, z ktorých najznámejšie sú Fira a Oia. Tieto stoja na útese s dych-vyrážajúcim pohľadom na tyrkysové more. Santorini je v podstate pozostatok po obrovskej sopečnej explózii, ktorá zničila pôvodný ostrov a vytvorila aktuálnu geologickú kalderu. V roku 2011 bol tento ostrov vyhlásený za najlepší ostrov na svete na cestovanie a voľný čas, a najlepšia dovolenková destinácia. Nájdete tam aj typické biele domy s modrými oblúkovitými strechami.

grecko1Last minute Grécko a grécke ostrovy

S last minute ponukami môžete zažiť príbeh na pokračovanie.

Neváhajte a rezervujte si last minute dovolenku do Grécka už dnes. Pri výhodných last minute cenách môžete Grécko navštíviť niekoľkokrát do roka. Cestovná kancelária TUI ponúka dovolenky do Grécka po celý rok. Na internetovej stránke www.tui.hu nájdete aj iné zaujímavé dovolenkové destinácie za priaznivé ceny.