Namíbia – štart pre afrického poľovníckeho nováčika

Namíbia ako bývalá nemecká kolónia zostáva stále jednou z najobľúbenejších destinácií pre poľovníkov z nemecky hovoriacich krajín. Vďaka vytvoreným podmienkam sa často označuje ako ideálna destinácia pre poľovníkov, ktorí sú v Afrike prvýkrát. Tento fakt jej však neuberá zo zaujímavosti ani pre poľovníkov s množstvom skúseností.

Na čo sa poľuje v Namíbii

fahaMedzi najčastejšie lovenú zver patria rôzne druhy antilop a prasa bradavičnaté. Nachádzajú sa tu farmy, kde sa poľuje na gepardy a leopardy. Pokiaľ vás láka viac lov veľkej zvery, ani to nie je pri poľovačke v Namíbii problém. Hlavne sever krajiny ponúka možnosti lovu slonov, byvolov alebo levov. Hoci ponuka tu nie je až taká bohatá ako v susednej JAR každý poľovník si tu príde na svoje.

V porovnaní s JAR sú tu farmy väčšie a pre skôr rovinatejší ráz krajiny sa na lov častejšie využíva takzvaná posiedka z terénneho vozidla. Na poľovanie v otvorenej krajine si treba aj pripraviť správnu  výstroj. Hlavne sa jedná o zbraň správneho kalibru, ktorá je vhodná aj na streľbu na väčšie vzdialenosti. Správna a výkonná optika spolu s kvalitným strelivom dopĺňajú základnú výstroj na dokonalý zážitok pre každého poľovníka.

Poľovačka v Namíbii nie len pre poľovníka

Namíbia je turisticky zaujímavá krajina nie len pre poľovníkov. Táto africká krajina disponuje v súčasnosti množstvom kvalitných hotelov a turistických atrakcií, vďaka ktorým aj sprievodné osoby majú ako tráviť čas. Vďaka týmto možnostiam sa stáva čoraz častejšie cieľom poľovníkov, ktorí prichádzajú aj s nepoľujúcimi osobami. Veď dovolenka nemusí byť iba o poľovačke. Počas pobytu môžete navštíviť Národný park Etoša, pobrežné mesto Swakopmund poprípade vodopády Epupa, ktoré nadchnú každého milovníka prírodných scenérií.

Vďaka týmto možnostiam a relatívne jednoduchej možnosti dorozumieť sa aj nemecky sa Namíbia stáva čoraz častejšie vyhľadávanou destináciou pre poľovníkov aj zo strednej Európy. O možnostiach cestovať za poľovačkou do tejto africkej krajiny sa môžete dozvedieť aj tu.