Top turistické destinácie, ktoré ponúka dovolenka Čína

Tretiu najväčšiu krajinu na svete, Čínu, ročne navštevujú desaťtisíce turistov. Nádherná, mystická krajina je opradená históriou, ktorá siaha až 4000 rokov dozadu. Okrem dlhej histórie, Čína je hrdá aj na svoj národ, kultúru, zvyky. Známa je svojou kuchyňou, obľúbenou vo všetkých kútoch sveta. Ďalej architektúrou a rôznym druhom umenia – maľby, výšivky, písmo. Známa je viacerými druhmi bojového umenia a tiež vynálezmi, bez ktorých by sa nám dnes ťažko žilo. Tými vynálezmi sú papier, pušný prach, tlač a kompas. „Made in China“ na oblečení a rôznych výrobkoch iba ukazuje na masovú produkciu tejto krajiny. Čína je teda veľmi atraktívna a zaujímavá krajina na návštevu. Prečo by teda vaša najbližšia dovolenka nemohla byť práve dovolenka Čína?

Dych vyrážajúce stavby

Dovolenka Čína sa vám určite nebude rátať ak nenavštívite jej najznámejšiu stavbu – Veľký čínsky múr. Múr je najväčším obranným projektom v celej histórii ľudstva. Postavený bol na obranu pred útočníkmi a lúpežníkmi zo severu. Múr, z ktorého výstavbou sa začalo už v 7. storočí pred naším letopočtom má 6,7 km. Kvôli zlému stavu, stavba nie je sprístupnená celá. Napriek tomu výhľad z nej je úchvatný a tento výlet si určite užijete.

dovolenka Čína

Dovolenka Čína a svetoznámy Čínsky múr

Ďalšou obľúbenou turistickou atrakciu je Zakázané mesto nachádzajúce sa v hlavnom meste Pekingu. Je to najväčší palácový komplex na svete, zaberajúci plochu 72ha. Stavba 500 rokov slúžila ako domov cisárskych rodín a dvora. Za tento čas sa tu vystriedalo 24 vládcov. Dnes je Zakázané mesto múzeom a patrí aj do zoznamu UNESCO. Komplex tvorí 980 budov, v ktorých sa nachádza 9999 miestností. Zakázané preto, že kedysi doň mali povolený vstup iba členovia cisárskej rodiny, dvor a potom už len pozvané osoby.

dovolenka Čína

Dovolenka Čína a povestné Zakázané mesto

Archeologický skvost, ktorý ponúka dovolenka čína

Medzi top navštevované atrakcie patrí aj múzeum terakotovej armády. Asi 8 tisícová terakotová armáda pozostáva z pešiakov, lukostrelcov, dôstojníkov a ich koní v životnej veľkosti. Armáda bola vytvorená aby strážila hrobku prvého cisára dynastie Čching. Náhodne ju objavili roľníci pred 40 rokmi, keď chceli kopať studňu.

Dovolenka Čína je obrovským zážitkom. Spomenuté atrakcie sú však iba kvapkou v mori z toho, čo vám táto krajina ponúka. Tak teda bookujte letenkyzažite túto úžasnú krajinu na vlastnej koži.