Článok o letenkách, ktorý vám pomôže cestovať lacnejšie

Leto pomaly štartuje a spolu s ním prichádza aj obdobie letných dovoleniek. Práve preto sme sa rozhodli, že dnešný článok o letenkách sa bude venovať téme, ako kúpiť čo najlacnejšie letenky na letnú dovolenku. Problémom totižto často býva, že letenky sa stávajú tou najdrahšou položkou našej dovolenky a preto hádam každý cestovateľ hľadá spôsoby, ako ich kúpiť za čo najnižšie ceny a ušetriť tak značnú časť peňazí. Ako na to? Čo by vám v tejto situácii mohlo pomôcť? Prečítajte si v našom článku o letenkách!

Článok o letenkáchČlánok o letenkách – prečo nakupovať letenky skôr?

Prvá rada, ktorú by vám odporučil asi každý skúsený cestovateľ, je, aby ste si letenky zakúpili v dostatočnom predstihu alebo potom práve naopak – na poslednú chvíľu. Kedy je však ten optimálny čas na kúpu letenky? Odpoveď na túto otázku záleží aj od toho, akou leteckou spoločnosťou máte v pláne letieť. Pokiaľ sa jedná o bežné aerolinky, odporúča sa kúpiť letenku min. dva mesiace pred dovolenkou, ak však chcete letieť nízkonákladovými leteckými spoločnosťami, postačí vám zakúpiť ich aj mesiac pred odletom.

ČLÁNOK O LETENKÁCH – PREČO NAKUPOVAŤ LETENKY na poslednú chvíľu?

Druhá rada, ktorú vám ponúka náš dnešný článok o letenkách je, že pokiaľ si letenky neviete zakúpiť v dostatočnom predstihu, počkajte si radšej na akcie, ktoré ponúkajú letecké spoločnosti pri kúpe leteniek na poslednú chvíľu. Tak, ako existujú last minute dovolenky, tak isto existujú aj last minute letenky, za ktoré zaplatíte značne menej, ako za obyčajné. Nevýhodou je, že musíte byť časovo flexibilný a 
teda nemalo by vám vadiť ani to, či budete letieť veľmi skoro ráno, alebo naopak, neskoro v noci.

V ktorých dňoch sa oplatí cestovať?

Článok o letenkáchVedeli ste napríklad o tom, že lacné letenky bývajú najmä uprostred týždňa? Podľa štatistík sa ceny leteniek najvýraznejšie znížia v utorok a v stredu. Aj tento tip by vám mohol pomôcť pri šetrení peniažkov. Dúfame, že vám tento článok o letenkách aspoň trochu pomohol zorientovať sa v spôsoboch, akými si znížiť náklady na tohtoročnú letnú dovolenku.