Dovolenka Kanada

kanada-tui.huKanada je krajina Severnej Ameriky, skladá sa z desiatich provincií a troch teritórií. Kanada patrí rozlohou k druhej najväčšej krajine a jej spoločná hranica s USA je najdlhšou na svete. Kanadu obývalo niekoľko skupín pôvodných obyvateľov. Do dnes v tejto krajine žije bilingválny národ s dvoma oficiálnymi jazykmi – angličtina a francúzština. Kanada sa považuje za jednu z najvyspelejších krajín s rôznorodou ekonomikou a s najvyššou životnou úrovňou. Kanada, nazývaná aj krajina javorového listu, ponúka mnoho zaujímavostí. Je to krajina známa aj pre svoje hokejové mužstvá. V Kanade sa nachádza viac jazier ako kdekoľvek inde vo svete. Je ich okolo 2 miliónov. Najznámejšie sú veľké jazerá ako Horné, Hurónske, Michiganské jazero, Erijské, či Ontárijské jazero. Menej známou zaujímavosťou Kanady je, že je tretím najväčším výrobcov diamantov. Kanada ponúka svojim návštevníkom a cestovateľom okrem iného aj krásnu prírodu. Nachádza sa tam 42 národných parkov. Aj keď je Kanada najznámejšia vďaka hokeju, málokto vie, že táto krajina priniesla svetu aj športy ako baseball, basketbal či bowling.

Zima vás nemôže odradiť

Keďže Kanada sa nachádza v severnej časti severnej Ameriky, je táto krajina pomerne chladná. V priemere sú tam teploty pod nulou 7 až 8 mesiacov v roku. ¾ obyvateľstva žije v mestách v južnej časti štátu. V Kanade môžete navštíviť hneď niekoľko úžasných atrakcií. V meste Edmonton sa nachádza nákupno-zábavné stredisko West Edmonton Mall, ktoré až do roku 2004 bolo najväčším na svete (dnes je desiatym najväčším na svete). Nachádza sa tu viac ako 800 predajní s rôznym sortimentom, zábavný park Galaxyland, klzisko, kúpalisko (druhé najväčšie kryté kúpalisko na svete), kiná, jaskyne s mrožmi (pri návšteve môžete vidieť zábavné mrožie predstavenie), minigolf, rekreačné stredisko, niekoľko reštaurácií a mnohé iné. Edmonton je tiež mestom letných hudobných festivalov.

Dovolenka v Kanade = bohaté zážitky

kanada-tui.huZa povšimnutie stojí aj konzervatórium Muttart. Je to botanická záhrada umiestnená v štyroch presklených budovách – pyramídach, ktoré niekoľko krát do roka farebne vysvietia. Nachádzajú sa tam rastliny z celého sveta. Ďalším zaujímavým mestom v Kanade je Toronto. Veľkým lákadlom je blízkosť Niagarských vodopádov. Toronto je etnicky najrôznorodejšie mesto sveta. Pýši sa svojou modernou architektúrou, napr. Veža CN s výškou 553 m, v ktorej sa nachádzajú zariadenia na televízne vysielanie, ale tiež aj reštaurácie, kiná a ďalšie atrakcie. Za zmienku stojí aj mesto Ottawa, najvyššia hora Kanady Mount Logan a iné. A nezabudnite ochutnať národnú pochúťku – javorový sirup.