Tallinn hlavné mesto Estónska

Tallinn je hlavné mesto Estónska a prístav na južnom pobreží Fínskeho zálivu v Baltskom mori. Je to starobylé mesto, ktoré od roku 1997 patrí do svetového dedičstva UNESCO. Zachovalé mestské centrum láka ročne mnoho turistov. Za povšimnutie stojí hlavné námestie a radnica, dom Bratstva čiernych hláv, pravoslávny Chrám svätého Alexandra Nevského, pravoslávny Chrám sv. Mikuláša Divotvorcu, palác Kadriorg a kostol sv. Olafa, svätého Mikuláša a Ducha svätého.

Tallinn je považované za jedno z najkrajších miest v Európe. Mesto bolo založené v 12. storočí. Počas niekoľkých rokov postupne patrilo pod nadvládu Dánska, Švédska, Nemecka a Ruska, čo sa odzrkadľuje aj v architektúre. Tallinn je dnes moderná metropola, ktorá ponúka množstvo zaujímavých atrakcií. V meste sa dá premiestňovať vďaka spoľahlivej mestskej hromadnej doprave. Na mnohé miesta sa však môžete dostať aj pešo alebo na zapožičanom bicykli.  Staré mesto ponúka množstvo tallinnských krás. Toompea – hrad, ktorý počas celej histórie slúžil ako sídlo vládcov. Pri návšteve mesta Tallinn, si nenechajte ujsť návštevu budovy KUMU, ktorá bola navrhnutá architektom fínskeho pôvodu – Pekka Vapaavuorim. KUMU je hi-tech zariadenie slúžiace národnej galérii aj múzeu súčasného umenia.

tallinnstag

Mesto Tallinn je tiež ideálne miesto pre mladých ľudí a nočný život. Nočná zábava tam trvá až do skorých ranných hodín. Je tam zaujímavá klubová scéna a bary plné mladých ľudí, s ktorými sa dohovoríte po anglicky. Cez deň je skvelé posedieť v útulných kaviarňach a čajovňach. V meste je tiež divadlo, opera a miesta, kde sa konajú rôzne koncerty. Množstvo mladých ľudí vyhľadáva zábavu práve v Tallinne. Skupinky si tam organizujú víkendové zájazdy na rozlúčku so slobodou a podobne. Takýto zájazd si môžete rezervovať aj vy, online, na stránkach Tallinn stag (tallinnstag.com). Ak plánujete výlet do okolitých miest, veľmi ľahko a jednoducho sa dostanete do Helsiniek, Štokholmu, či Petrohradu. Pozoruhodné sú aj ostrovy Saaremaa, ktorý je slávny svojimi veternými mlynmi a miestnym pivom; a ostrov Hiiumaa, na ktorom môžete obdivovať krásnu nedotknutú flóru a faunu.