Maledivy dovolenka – dovolenka v raji

Maledivy dovolenka

Maledivy dovolenka – luxusná a lákavá, tak by sa dala jednoducho charakterizovať dvoma slovami

Maledivy sú súostrovie v Indickom oceáne, južne od Indie. Do súostrovia patrí 19 koralových atolov, ktoré tvorí 1100 malých ostrovčekov. Podnebie je tam tropické s horúcim počasím počas celého roka. Obdobie dažďa je prevažne v zimných mesiacoch. Maledivy dovolenka ponúka okrem ideálneho dovolenkového počasia aj nádhernú rajskú prírodu.

Čoraz viac turistov prichádza do krajiny pre skvelé podmienky pre adrenalínové športy, najmä vodné. Potápanie, surfovanie či šnorchlovanie sú ideálnym spestrením, ak sa rozhodnete pre Maledivy dovolenka. Okrem iného si však môžete aj poleňošiť na pláži, v hojdacej sieti pod palmami, s jemným vetrom vo vlasoch a chladeným ovocným drinkom.

Maledivy dovolenka

Maledivy sú luxusnou destináciou, kam sa ale dostanete veľmi jednoducho, vďaka priamym leteckým spojeniam z Rakúska. Potápanie pri niektorom z ostrovov Maldív je pre skúsenejších, no na ostrovoch nájdete niekoľkých potápačských a šnorchlovacích inštruktorov. Ak si zaplatíte hodiny šnorchlovania, naučíte sa to na tom najkrajšom mieste, ktoré kypí podmorským životom. Môžete tu pozorovať tropické ryby, korytnačky, revíry a občas aj žraloky – na všetky nebezpečenstvá vás však dopredu upozornia inštruktori. Bezpochyby tam však zažijete zážitky na vysokej úrovni, na ktoré nikdy nezabudnete. Last minute Maledivy dovolenka je ideálna dovolenka pri mori.

Dovolenka v Egypte

Ak sa vám páči spoznávať podmorský život, skvelé podmienky pre potápanie ponúka aj Červené more. Jedno z najkrajších morí sveta ponúka ideálne podmienky pre vodné športy aj pre začiatočníkov. Egypt je aj vďaka svojmu moru jednou z najnavštevovanejších letovísk najmä pre Európanov. Hotelový štandard je na vysokej úrovni, ponúkajú skvelý komplex služieb a výbornú kuchyňu. Dokonale priezračná voda ponúka potápačom neskutočný obraz podmorskej fauny a flóry. 

Spidan a Malajzia

Maledivy dovolenka

Užite si aj vy oddych, ktorý ponúka Maledivy dovolenka!

Sipadan nie je klasickou vyhľadávanou dovolenkovou destináciou, no určite stojí za zmienku. Sipadan je jeden z ostrovov Malajzie. Tento ostrov predstavuje top destináciu pre potápanie. Len v okolí tohto malého ostrova pláva viac než 3000 druhov rýb. V okolí tohto ostrova sú však silné prúdy, preto je táto destinácia určená prevažne skúsenejším potápačom. Neskutočne krásny podmorský svet, koralové útesy a rôzne zákutia pobrežia = Sipadan.

Navštívte Mexiko!

Modré diery je nevšedné a vzácne miesto na potápanie. Tieto modré diery sa nachádzajú vo vodách Belize, juhovýchodne od Mexika. Je ich možné vidieť aj z lietadla. Ich zvláštnosťou je kontrast hlbokej a plytkej vody a dokonalej symetrie. Modrá diera má 300 metrov a pri potápaní ponúka naozaj zaujímavý zážitok.