Prírodné krásy Dominikánskej republiky

dominikánska-republikaDominikánska republika je štát, ktorý leží vo východnej časti ostrova Hispaniola. Západná časť ostrova je Haiti. Leží medzi Atlantickým oceánom a Karibským morom. Hlavné mesto Dominikánskej republiky je prekrásne Santo Domingo, druhé najväčšie mesto Karibiku. Podnebie v tejto krajine je tropické, kde sa priemerné teploty pohybujú od 23°C do 32°C. Táto krajina je známa svojou pohostinnosťou, farebnosťou a láskavými ľuďmi. Dominikánska republika je vyhľadávanou a obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých cestovateľov z celého sveta. Hoci je to krajina pomerne chudobná, dovolenkárom ponúka neskutočne nádherné pieskové pláže a úchvatné okolie. Nátura Dominikánčanov je dosť konzervatívna, no i napriek tomu sú to veselí, priateľskí, zdvorilí a ochotní ľudia. Je tam však vidieť rozdiely medzi príslušníkmi vyššej vrstvy a nižšej spoločenskej vrstvy, ktorú spravidla tvoria ľudia tmavšej pokožky a sú chudobnejší. Zaujímavosťou je ich trávenie voľného času – v krajine sa radi zabávajú rôznymi spoločenskými hrami ako domino, bejzbal alebo kohútie zápasy. Santo Domingo leží na pobreží, čo z neho robí perfektnú dovolenkovú destináciu. Mnohé cestovné kancelárie ponúkajú rôzne výhody ako napríklad Dominikánska republika last minute dovolenka od TUI ReiseCenter. Dovolenka v Dominikánskej republike ponúka ideálne podmienky pre vodné športy ako potápanie, šnorchlovanie, surfovanie a iné.

Santo Domingo – je mesto s veľkolepou architektúrou, ktorá je čiastočne ovplyvnená európskou kultúrou. V meste máte príležitosť navštíviť prvú katedrálu v Novom svete, Catedrala Primada de América. Mesto sa pýši prvenstvom aj v iných oblastiach – prvá nemocnica, prvá dláždená cesta, prvý kláštor, prvá univerzita a pevnosť Fortaleza Ozama. Okrem iného, milovníci histórie majú možnosť nazrieť do monumentálneho majáka Faro či Colón, alebo do domu Kolumbusovho syna, ktorý dnes slúži ako múzeum – Museo de Alcazár de Colón. Samozrejme, mesto je preplnené aj inými nádherami, ktoré stoja za povšimnutie (napr. botanická záhrada). Ako už vyššie spomínam, Dominikánčania sú veselí ľudia, ktorí to dávajú najavo aj svojim netradičným tancom, ktorý máte možnosť vidieť kdekoľvek v baroch, ale aj na uliciach, sa nazýva merengue.

dovolenkaV tejto krajine sa nachádzajú aj úžasné národné parky. Parque Nacional Isla Cabritos je národný park, ktorého zvláštnosťou je obrovské slané jazero Lago Enriquillo, v ktorého strede leží ostrov Isla Cabritos. Uvidíte tam exotickú prírodu (kaktusy a iná púštna vegetácia) a rôzne druhy zaujímavých živočíchov (napr. leguány, škorpióny či krokodíly).

Dominikánska republika dovolenka ponúka skvelú dovolenku plnú zaujímavých a nezabudnuteľných zážitkov, o akých ste zatiaľ len snívali. Rezervujte si zaručene prekrásnu dovolenku aj vy.