Dovolenka Mexiko – objavte ostrov bábik

Prázdno, ticho a stovky zničených, špinavých bábik povesených na korunách stromov – toto je Isla de las Munecas, ostrov bábik v Mexiku. Dovolenka Mexiko láka každoročne mnohých turistov krásnou prírodou, tequilou, chutným jedlom (tacos a burritos), kultúrou, zaujímavou architektúrou a historickými pamiatkami, a neposledne aj dokonalým počasím a rajskými plážami. V cestovných kanceláriách sa však nestretnete s ponukou na neobvyklú historickú pamiatku akou je ostrov Isla de las Munecas.

dovolenka mexiko

Dovolenka Mexiko a známy ostrov bábik

Nachádza sa v spleti riečnych kanálov južne od Mexika. Ostrov je obsypaný zničenými bábikami, ktoré tam miestni priniesli alebo ich vyplavilo more. Slnko, vietor, prach a búrky zanechali na bábikách stopy, ktoré pripomínajú hororový film. Tento ostrov tiež nazývajú cintorínom hračiek. Príbeh totiž hovorí, že jedno malé dievčatko sa pred viac ako pol storočím utopilo v spleti kanálov. Pustovník menom Don Julian Santana Barrera bol stálym obyvateľom v tejto oblasti. Aj napriek milujúcej rodiny, rozhodol sa žiť samotárskym životom na opustenom ostrove. Po smrti dievčatka Barrera vylovil prvú bábiku z kanála. Bol presvedčený, že bábika patrila malému dievčatku. Bábiky sa však v kanáloch objavovali viac a viac. Barrera sa domnieval, že ide o znamenie od zlých duchov a tak sa rozhodol vešať bábiky na stromy. Chcel tak ochrániť ostrov pred zlými silami a zároveň upokojiť dušu dievčatka.

Ak vás lákajú práve takéto netradičné miesta, skúste tohtoročnú dovolenku trocha inak – dovolenka Mexiko s návštevou tajuplného ostrovu bábik.