Cestovateľské zážitky – dovolenka v Indonézii

Indonézia je miesto, kde dovolenka ročne láka mnohých turistov a cestovateľov. Väčšina z nás navštívi najznámejšie miesta o ktorých sme už počuli, čítali či videli v TV. Na svete je však nádherných miest o ktorých sa nehovorí. Nájdete tam zriedkavo nejakých turistov, čo zaručí ešte väčší zážitok.

dovolenka

Láka aj vás dovolenka v Indonézii?

Ostrov Lombok a vulkán Rinjany

Susedný ostrov pri Bali – Lombok – ukrýva svoj skvost na vrchole vulkánu Rinjany. Cesta na vrchol nie je jednoduchá, aj keď s cestou vám pomôžu miestni nosiči a sprievodca. Sú to skromní, no veľmi priateľskí ľudia, pri ktorých si nie raz pomyslíte, že majú nadprirodzené schopnosti a vďaka ktorým bude vaša dovolenka ešte krajšia. Na vrchol Rinjany dokážu vystúpiť s ťažkou batožinou v krátkych nohaviciach, tričkách a v obyčajných šľapkách, pričom mnohým skúseným turistom robilo ťažkosti vystúpiť na túto horu v perfektnej výstroji.

dovolenka

Dovolenka v Indonézii – trúfnete si aj na výstup na horu Rinjany?

Dovolenka v Indonézii pre dobrodruhov

Rinjany je druhá najvyššia hora Indonézie. Ako som už spomínala, je to vulkán v strede ktorého je jazero. Jazero sa nachádza 2000 m. n. m. a jeho hĺbka je  cca 200 m. Prekvapivo je v tomto jazere úplne studená voda. Na expedíciu ako je táto, je potrebné riadne sa pripraviť čo sa týka oblečenia, obuvi, no tiež telesnej zdatnosti. Ak sa vyberiete na takúto cestu, čoskoro zistíte, že s narastajúcou nadmorskou výškou pribúda aj vzdušná vlhkosť, čo zhoršuje aj viditeľnosť. Pripravte sa na nie málo náročnú túru, počas ktorej budete nosiť batoh ťažký cca 40 kg – a to sú len skromné základné potreby ako stan, jedlo a nejaké suché oblečenie. Nezabudnuteľný zážitok však stojí za to!

Viac informácií o tom, aká môže byť vaša dovolenka v Indonézii, nájdete na našej stránke.