Dovolenka vašich tajných snov – Cookove ostrovy

dovolenka

Exotická dovolenka na Cookových ostrovoch

Súostrovie v Tichom oceáne Cookove ostrovy je dokonalé miesto na Zemi. 15 malých ostrovov s nenapodobiteľnou krásou, priezračným azúrovým morom a priateľskou komunitou. V tomto raji zabudnete na všetky problémy, starosti a ruch z ulíc – stačí iba, aby sa vaša dovolenka odohrávala práve v tejto destinácii. Veľmi ľahko si zvyknete na ničnerobenie alebo venovaniu sa aktivitám, ktoré vás bavia, na pohodu, ľahký, teplý vánok a čistotu z každej strany. Zažijete tam romantiku a súkromie, o akom sa vám doteraz len snívalo.

Čarovný svet pod vodou plný rôznych živočíchov a farieb, ktorý vám dovolenka na Cookových ostrovoch ponúkne, vám vyrazí dych. Na Cookových ostrovoch zažijete nie len vašu najkrajšiu dovolenku, budete sa tam chcieť presťahovať.

Dovolenka na ostrove Rarotonga

Centrom Cookových ostrovov je Rarotonga. Leží na ňom hlavné mesto Avarua. Takmer celý ostrov je obklopený korálovými útesmi ideálnymi pre potápanie a šnorchlovanie. A verte mi, aj keby ste sa potápali každý deň, neomrzelo by vás to ani po roku! Obľúbite si tu aj „dopravu“, ktorá je okrem funkčnosti aj zábavná. Najčastejšie sa môžete voziť po ostrove na skútroch, bicykloch, motorkách alebo džípoch. Na niektorých ostrovoch môžete navštíviť jaskyne a zaujímavé skalné útvary. Na týchto ostrovoch tiež žije vzácny druh vtákov Kopeka. Tento druh vtákov nemáte možnosť vidieť nikde inde na svete.

dovolenka

Láka vás takýto pohľad ? Potom je pre vás dovolenka na ostrove Aitutaki tá pravá

Ostrov Aitutaki

Aitutaki je ďalší z Cookových ostrovov. Jeho najvyšší bod je vrchol Maungapu. Tento vrchol ponúka nádherný výhľad na lagúnu a celý ostrov. Tento ostrov je najviac navštevovaný turistami. Ostrov Aitutaki taktiež vyhral cenu za najlepší rezort na Cookových ostrovoch.

Súkromie na Mitiaro

Ak však túžite po súkromí na pláži a túžite zažiť aspoň na chvíľu pocit, ako by ste boli jediný na svete, navštívte ostrov Mitiaro. Tento malý ostrov je ideálny napríklad aj pre dvojicu na svadobnej ceste alebo pre umelcov – maliarov, spisovateľov atď. Miestni tu pestujú voňavý citrón – tiporo.