Matrac na cesty

matrac

Pohodlný matrac pre pohodlné cestovanie

Dobrodružné cestovanie karavanom, vanom či dodávkou je skvelý spôsob ako navštíviť kopec zaujímavých miest a zažiť ešte väčší kopec nezabudnuteľných zážitkov. Ak je dopravný prostriedok dostatočne veľký, je možné do neho umiestniť matrac, ktorý nahradí posteľ v hoteli či penzióne. Takto je možné ušetriť značnú čiastku financií a investovať ju radšej do benzínu či kvalitnejšieho jedla.

Na kvalitný spánok však treba dbať rovnako doma ako na cestách, a preto ak chcete do svojho 4-kolesového partnera na cesty umiestniť matrac, je dobré ak si na výbere dáte naozaj záležať. Veď fit treba byť aj počas zábavy či leňošenia, a v neposlednom rade aj pri hodinách strávených za volantom.

Ako vybrať správny matrac?

V prvom rade je potrebné správne si zmerať priestor. Treba rátať aj s tým, že okrem matraca tam budete mať aj iné veci (batožinu, jedlo,…), preto odmerajte iba priestor vyhradený pre matrac. Ak doma nemáte matrac, ktorý by sa do auta zmestil, navštívte predajne matracov vo vašom okolí, prípadne si pozrite ponuku na internete.

Matrac vyberajte podľa toho, čo vám dovolí priestor vanu a nezabudnite ho prispôsobiť aj sebe. Ak sa chcete na cestách dosýta vyspať, vyberajte čo najrozumnejšie. Aj keď cieľom takéhoto výletu je minúť čo najmenej peňazí, neulakomte sa na najlacnejší matrac, ktorý nájdete. Samozrejme to neznamená, že musí byť extra drahý. Ide o to, nájsť matrac, ktorý bude kvalitný, pohodlný a za rozumnú cenu. Pri prezeraní nájdete rôzne druhy matracov – penové, pružinové, latexové,… Nevyberajte ale iba podľa materiálu, ale i tvrdosti. Matrace sa totiž podľa tvrdosti delia do troch skupín (tvrdé, stredné, mäkké) a ich výber závisí na vašom veku, váhe a dokonca i polohe, v ktorej spávate.

matrac

Do veľkého auta sa vám nezmestí len matrac, ale i oveľa viac!

Aby ste si boli naozaj istí…

Navštívte čo najviac kamenných obchodov alebo eshopov, porovnajte si ceny, prečítajte recenzie. Len tak budete mať záruku, že kupujete naozaj výhodne.

Nezabudnite sa informovať aj o podmienkach reklamácie. Takéto cestovné matrace totiž podliehajú väčšiemu opotrebovaniu ako matrace u vás doma, a preto pravdepodobne ani nevydržia toľko, koľko sa o nich píše. Aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku, matrac vyskúšajte umiestniť do vanu hneď po jeho doručení. Pretože v prípade reklamácie platí, že čím rýchlejšie ho reklamujete, tým skôr sa vám vráti späť.

No a posledná rada na záver – ak chcete aby vám, vaša pojazdná posteľ vydržala čo najdlhšie, natiahnite naň ochranný obal, ktorý v prípade potreby jednoducho strčíte do práčky a nezabudnite ani na občasné vetranie, či vysávanie.

Prajem šťastnú a hlavne pohodlnú cestu!