Dovolenka Bulharsko – navštívte malebné mestečko Nessebar

dovolenka bulharsko

Nessebar – staré mesto

V srdci Balkánskeho polostrova sa nachádza nádherná krajina, Bulharsko. Hoci nie je veľmi rozľahlá, ukrýva v sebe mnoho úžasných či už prírodných, alebo historických pamiatok. Stredomorská klíma umožňuje turistom kochať sa krajinou v podstate celoročne, no samozrejme najlepším obdobím pre jej návštevu je určite leto.

Dovolenka Bulharsko celoročne

Letná dovolenka Bulharsko vám umožňuje vychutnať si teplú vodu Čierneho mora, dlhé piesčité pláže a všetko s tým spojené. Zima je naopak ideálna pre lyžiarov, ktorých tu od novembra do marca čaká 2 metre snehu a lyžiarske dráhy pre menej i viac skúsených. Ak si chcete prezrieť pamiatky, ideálnym časom je určite jar a jeseň, kedy je príroda krásne sfarbená a počasie je príjemné. Dovolenka Bulharsko je naozaj pre všetkých. More, hory, pamiatky – na svoje si príde určite každý.

Nessebar – staré mesto a krásna pláž

dovolenka bulharsko

Dovolenka Bulharsko – more, hory i pamiatky

Medzi najobľúbenejšie prímorské destinácie rozhodne patrí Nessebar, pôvabné mestečko na južnom pobreží Čierneho mora. Mesto sa delí na starú a novú časť. Samozrejme pre turistov je lákavejšia tá staršia, ktorá leží doslova uprostred mora. Staré mesto bolo totiž vybudované na malom polostovčeku spojeného s pevninou. Môžete sa doň priviezť vláčikom alebo autobusom. Už na začiatku vás víta veľký drevený veterný mlyn a kúsok ďalej kamenné múry (hradby) starého mesta. Nachádza sa tu množstvo drevených domčekov, krčmičiek, obchodíky, úzke uličky a rôzne iné pamiatky. Nachádzajú sa tu aj kostoly so zachovanými artefaktami z rôznych období, vďaka ktorým je mesto zapísané aj do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Vaša dovolenka Bulharsko však určite nebude iba o obzeraní pamiatok. Ak sa do Nessebaru vyberiete v lete, určite si budete chcieť užiť aj more. Mesto je lemované nádhernou plážou s bielym pieskom a určite vás poteší aj fakt, že Nessebar je držiteľom Modrej vlajky za čistú prírodu.

Ak sa však vyberiete do tejto destinácie, musíte rátať s tým, že kvôli náporu turistov sú ceny za ubytovanie i stravu o niečo vyššie. To by vás však určite nemalo odradiť, pretože dovolenka Bulharsko v Nessebare je určite veľkým zážitkom. A ak sa budete chcieť pozrieť aj inam, 32 km odtiaľto sa nachádza ďalšie obľúbené letovisko Burgas.