Ako si vybrať last minute dovolenku ľahko a dobre

last minute

Last minute dovolenka – kam by ste sa radi vybrali vy?

Ak aj vy patríte k tým, pre ktorých je výber dovolenky v zime príliš predčasný a zvyknete si vybrať dovolenku na poslednú chvíľu a ešte pritom ušetriť? Stránky cestovných kancelárií zvyknú byť plné lákavých destinácií a ponuka stále populárnych last minute zájazdov býva široká. Poradíme vám, ako si vybrať čo najlepšie a na čo si treba dať pozor.

Kedy začať vyberať last minute dovolenku?

Ideálne je, ak kupujete zájazd približne týždeň, maximálne dva pred odletom, kedy sú ceny najnižšie. Existujú však aj ultra last minute zájazdy, ktoré sú vhodné najmä pre dobrodruhov schopných odletieť aj v nasledujúci deň.

Ako zvoliť cestovnú kanceláriu?

Pokiaľ chcete mať istotu, že vaša last minute dovolenka prebehne bez komplikácií, zvoľte si známu cestovnú kanceláriu s dlhšou tradíciou a dostupnými referenciami. Takáto má tiež výhodnú pozíciu pri vyjednávaní s majiteľmi hotelov a získa nielen lepšie ubytovacie podmienky, ale aj doplnkové služby.

Nebojte sa pýtať

Ak nie ste si celkom istý, že vybraný zájazd je pre vás ten pravý, nebojte sa v prípade nejasností pýtať. Väčšina spoločností má infolinky, na ktorých vám operátor vie poradiť často krát aj na základe osobných skúseností.

last minute

Na last minute dovolenky cestujte vždy len s overenými cestovnými kanceláriami, ktoré majú dlhoročnú tradíciu

Zvážte pomer ceny a kvality

Aj v prípade last minute dovolenky sa vyplatí nespoliehať sa iba na oficiálny popis lokality a hotela a uspokojiť sa s prvou ponukou. Pokiaľ chcete na dovolenke naozaj relaxovať, venujte vybranej lokalite pár minút na viac a prečítajte si aj recenzie ľudí, ktorí tam boli pred vami. Sľuby cestovnej kancelárie a realita sa často krát odlišujú.

Ustrážte si poplatky

Dajte si pozor, aby sa vám dovolenka nepredražila poplatkami za služby, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Stáva sa, že klient si musí priplatiť za klimatizáciu na izbe, lehátka na pláži, či vstupné víza.

Nezabudnite na potrebné dokumenty

Doba od objednania last minute zájazdu po odchod naň uplynie veľmi rýchlo a preto si nezabudnite skontrolovať platnosť cestovného pasu, či občianskeho preukazu, vybavenie poistenia a iných potrebných dokumentov.