Dovolenka Dubaj – dovolenka v meste milionárov

Dubaj je mesto patriace do Arabských emirátov, ležiace na pobreží Perzského zálivu, na Arabskom polostrove.

Dovolenka Dubaj je obľúbeným výberom z pomedzi mnohých dovolenkových destinácií ľudí z celého sveta. Okrem perfektného horúceho a slnečného počasia tam nájdete luxus na každom kroku a hádam najkrajšie hotely na svete. Dubaj je pre mnohých predovšetkým známe obchodné centrum. V tomto článku sa dozviete o 10 najkrajších miestach v Dubaji, ktoré stoja za zmienku.

Dovolenka Dubaj

Dovolenka Dubaj a 10 miest, ktoré tu jednoducho musíte vidieť!

10 tipov na miesta, ktoré vám ponúka dovolenka Dubaj

1. Burj Khalifa – najvyššia budova na svete s výškou 829,8 m, ktorá bola postavená v priebehu 5 rokov, sa nachádza práve v Dubaji. Táto stavba je dôkazom toho, že ak sú peniaze, všetko je možné. Po dohodnutom termíne so sprievodcom môžete túto budovu navštíviť a vyviesť sa až na samý vrchol, kde vás čaká grandiózny výhľad – tento je skutočne nádherný pri západe slnka. Je dôležité vedieť, že táto budova bola z bezpečnostných dôvodov postavená tak, aby bola mierne flexibilná, čo spôsobuje, že pri silnom vetre sa mierne kolíše.

2. Dovolenka Dubaj ponúka tiež návštevu obchodného centra Dubaj Mall. Je to najznámejšie obchodné centrum v Dubaji, ponúka široký výber obchodov s rôznymi svetovými značkami.

3. Umelo vybudovaný polostrov Palm Jumeirah je polostrov v tvare palmy, ktorý ponúka veľa skvelých možností pre dovolenkárov. Polostrov má svoje vlastné pláže. Na polostrove stojí stavba Atlantis – je to výnimočný hotel, ktorý vyzerá ako z rozprávky.

4. Jediný hotel na svete so 7 hviezdičkami je jedna z najznámejších stavieb na celom svete. Burj Al Arab je luxusný hotel v tvare plachetnice. Pre mnohých „obyčajných“ ľudí je tento hotel cenovo nedostupný, no je sprístupnený každému návštevníkovi ako atrakcia. Návštevu tohto hotela si môžete rezervovať aj vo „vašom“ hoteli.

5. Mall of the Emirates – je nákupno-zábavné centrum, jedno z najväčších na svete. V samotnom centre sa nachádza dokonca aj lyžiarsky svah, kde sa dá lyžovať počas celého roka, aj keď vonku sú extrémne horúčavy. Nachádza sa tam tiež niekoľko stoviek obchodov s rôznym tovarom, reštaurácie, kiná a iné.

6. Populárna mrakodrapová aleja Sheikh Zayed road je skutočným futuristickým zážitkom. Táto aleja je tiež známa ako E11. Je to ulica lemovaná najmodernejšou architektúrou zo skla, železa a betónu.

7. Gold souk – ak ste milovníkom šperkov a zlata, tento trh je bezpochyby miesto, ktoré musíte navštíviť.

8. Historická časť Dubaja – Deira, leží na brehu Perzského zálivu. Táto časť si napriek modernej E11 zachovala svoj historický vzhľad.

9. Creek Dubai je zátoka, ktorá sa tiahne až do mesta a poskytuje tak možnosť cestovania prostredníctvom lodných taxi a možnosť prezrieť si mesto cestou po vode.

10. Posledné, no nie menej podstatné miesto, je zábavný park Dubailand. Dubaj má niekoľko skvelých zábavných parkov, Dubailand je však lunapark, ktorý ponúka široký výber rôznych adrenalínových športov, rôzne zábavné atrakcie spestrené svetelnými efektmi a podobne.

dovolenka Dubaj

Dubailand – miesto pre všetkých, ktorí milujú skutočnú zábavu!

Dovolenka Dubaj je teda perfektným miestom pre dovolenkárov z celého sveta. Je však dôležité mať na pamäti, že je to mesto, kde sa utrácajú peniaze. Letenky si však môžete kúpiť výhodnejšie, ak si rezervujete Last Minute Dubaj dovolenku prostredníctvom online objednávky v cestovnej kancelárii TUI ReiseCenter.