Madagaskar

V ponuke cestovnej kancelárie TUI je veľa afrických destinácií a jednou z dalších plánovaných je Madagaskar. madagaskar nyaralas tui

Madagaskar je štvrtý najväčší ostrov na svete. Nachádza sa juhovýchodne od Afriky v Indickom oceáne. Od Afrického kontinentu ho oddeľuje Mozambický prieliv. Madagaskar sa skladá zo šiestich provincií. Podnebie na ostrove je tropické, priemerné teploty sú od 20°C do 27°C. Hlavné mesto Madagaskaru je Antanarivo. Úradný jazyk je malgaština a francúzština, no dohovoríte sa aj po anglicky. Krajina má unikátnu prírodu. Najvyšší vrch na Madagaskare je Maromokotro s výškou 2876 m. n. m. Nachádza sa tu aj unikátny a chránený národný park Ambre. Madagaskarčania sú veriaci národ. Majú niekoľko národných zvykov a rituálov, ktoré dodnes dodržiavajú, ako napríklad: je zakázané žiadať soľ na dochutenie jedla pred jeho ochutnaním, či uskutočňovať pohrebný rituál v utorok (inak by zomrel niekto ďalší). Na Madagaskare sa pestuje klinček, mango, papája a banán, zo zeleniny sú to sladké zemiaky a manioky, čo sa odzrkadľuje aj v miestnej kuchyni. Na ostrove je niekoľko ryžových plantáží a populárny je aj rybolov. Najznámejšou špecialitou je jedlo s názvom „Ro“ – koreniny a listová zelenina s ryžou.

madagaskar-utazas-tui

Madagaskar je skvelou dovolenkovou destináciou aj pre náročnejších. Madagaskar ponúka atrakcie predovšetkým v podobe skvostnej exotickej fauny a flóry. Madagaskar je jediné miesto na svete kde rastú stromy baobaby, ktoré vyzerajú akoby rástli naopak. Koruny týchto stromov pripomínajú korene. Ulica baobabov je 40 km vzdialená od mesta Morondava. Tieto stromy sú staršie ako 800 rokov. Tieto stromy môžu dosahovať výšku až do 30 metrov. Baobaby sú impozantné. Majú masívne, obrie kmene, zakrivené konáre a chlpaté plody. Stromy sa skladajú z malého množstva dreva, no zásobujú veľké množstvo vody. Jeden strom zadrží viac ako 300 litrov vody, čo mu tiež umožňuje prežiť dlhé obdobia sucha. Niekedy sú tieto stromy tiež nazývané „korene nebies“, pretože v období, kedy sú konáre bez listov, pripomínajú korene. Stará legenda o baobaboch hovorí: Keď Boh stvoril svet, dal Malgašom (pôvodní obyvatelia Madagaskaru) najkrajšie stromy na Zemi – Baobaby. Lenže Diabol tak veľmi závidel a žiarlil, že ich všetky otočil „hore nohami“ aby sa na ne mohol dívať z pekla. Od toho dňa rastú tieto stromy naopak.