Afrika

dovoelnka egyptAfrika je druhý najväčší kontinent na svete. Keďže rovník prechádza týmto kontinentom, Afrika má najteplejšie podnebie. Veľká časť Afriky trpí extrémnym suchom, kde sa vytvorili väčšie i menšie oblasti púští. Vlhkejšia oblasť, kde prší, je okolo rovníka. Tam sa nachádzajú džungle a tropické dažďové pralesy.  Afrika je najznámejšia hádam pre Egyptské pyramídy.  Patria tiež medzi sedem divov sveta a je možné ich vidieť aj dnes v pôvodnej, dobre zachovanej podobe.  Pyramídy boli postavené v období od roku 2700 do 2500 pred naším letopočtom. Najväčšou z pyramíd je Chufevova pyramída, ktorá meria 137,3 metra (pôvodne však mala asi o 10 metrov viac).  Hlavným dôvodnom a vznikom týchto jedinečných stavieb bola viera v posmrtný život. Ďalšou atrakciou je vrch Kilimandžáro. Je to najvyššia hora Afriky. Nachádza sa v Tanzánii, blízko hraníc s Keňou. Kilimandžáro je vyhasnutá a je jedna z najmohutnejších sopiek sveta.  Sahara – najväčšia púšť na svete, svojou rozlohou zaberá takmer rovnakú plochu ako napríklad Čína alebo USA. Pokrýva severnú časť Afriky a je ju vidieť až z vesmíru.  Siaha až do desiatich štátov a to Egypt, Lýbia, Alžírsko, Tunisko, Maroko, Mauritánia, Niger, Čad, Mali a Sudán.

Najčastejšie navštevované oblasti Afriky sú Egypt, Južná Afrika, Keňa, Maroko, Tanzánia a Tunisko.  Tieto oblasti navštevuje ročne niekoľko tisíc turistov hlavne vďaka exotickej faune a flóre, rajským dych vyrážajúcim plážam s bielym pieskom a priezračným morom, a tiež za ideálnym dovolenkovým počasím.

Ak túžite spoznať Afriku aj trošku inak, než len návštevami klasických, propagovaných turistických destinácií,  navštívte malé dedinky a farmy miestnych Afričanov. Môžete nazrieť do africkej školy, zajazdiť si na ťave, vidieť na vlastné oči divoko žijúcich slonov ako i ryžové plantáže, na ktorých často krát otročia aj malé deti.  Afrika je tiež jedným z najväčších producentov kakaa na svete.  Afričania sú skromní , no priateľskí ľudia.  Ak sa vyberiete do Afriky na vlastnú päsť, je dobré prenajať si sprievodcu. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú aj takéto poznávacie zájazdy.