Futbalový výjazd môže slúžiť aj na biznis

fotbalovy-zajazd

Keď sa povie futbalový výjazd, každý si predstaví zábavu iba pre mužov a fanúšikov futbalu. Avšak výjazd za futbalom do Londýna môže splniť okrem futbalového zážitku aj účel zlepšenia biznis vzťahov s klientom a upevnenie vzájomnej spolupráce. Takéhoto výjazdu som sa zúčastnil nedávno.

Na futbalový zájazd aj s priateľkou

Keď ma môj dlhoročný obchodný partner pozýval na futbalový výjazd do Londýna, tak ma to veľmi potešilo. Moje prekvapenie však bolo obrovské, keď som na  doručenej pozvánke našiel aj meno mojej dlhoročnej priateľky. Hneď som mu volal, či neprišlo k nejakej chybe. Jeho odpoveď bola, že všetko je v poriadku a tak ako má byť.

Priateľke som teda oznámil, že ideme do Londýna. Prvá reakcia bola nadšenie, ale po zistení, že ideme na futbal sa netvárila príliš nadšene. Nakoniec po dohode, že absolvujeme aj nákupy na Oxford Street súhlasila. Takže som potvrdil účasť pre oboch a už som sa tešil na zájazd.

Program, ktorý zaujme každého

zájezd-na-fotbalPo prílete a ubytovaní sme absolvovali úžasnú nočnú prehliadku Londýna zo strechy typického londýnskeho autobusu. Nasledoval klasický anglický čaj a potom výdatný spánok. Ráno nás čakal náročný program, tak sme chceli byť čerstvý.

Ráno sme sa rozdelili na dve skupiny, jedna časť išla do mestečka Windsor a my sme išli na pešiu prehliadku Londýna a jeho pamätihodností. Po obede sme sa prezliekli na hoteli a zamierili na muzikál Let It Be, čo bol jeden z vrcholov programu pre nefanúšikov futbalu. Po muzikály sme zakončili večer skvelou večerou.

Ďalšie ráno sme už vstávali s vidinou futbalového zážitku. Ešte sme museli hlavne pre členky zájazdu absolvovať nákupy na Oxford Street a potom sme sa už presunuli na Emirates Stadium. Výborné miesta, skvelá atmosféra a víťazstvo domácich okorenené dvoma gólmi boli skvelým zážitkom.

Po víťaznom zápase sme absolvovali obrovskú večeru v miestnej čínskej štvrti a nasledovala kontrola nočného života. V deň odchodu sme ešte stihli navštíviť domovský stánok Chelsea Londýn a absolvovať posledné nákupy a cestovali domov. Po prílete mi priateľka oznámila, že na najbližší futbalový zájazd ide určite so mnou. Ja som sa zase presvedčil, že aj na futbale sa dajú utužovať obchodné zväzky. Tak sa už teraz nemôžeme obaja dočkať.