Last minute Turecko – 3 dôvody, prečo navštíviť Turecko

last-minute-turecko-eti.skDovolenka Last minute Turecko – čoraz populárnejšia, obľúbenejšia a žiadanejšia. Táto destinácia nepatrí k tým, ktoré navštívite len raz za život. Ak už raz do Turecka vycestujete, určite sa budete túžiť vrátiť sem naspäť. Nachádza sa tu nespočetné množstvo drobností, ktoré uchvátia všetky vaše zmysly – zrak, čuch, chuť, hmat i sluch. Prečo sa sem teda hlavne oplatí zavítať?

1.      HISTORICKÉ SKVOSTY, KTORÉ OBJAVÍTE POČAS DOVOLENKY LAST MINUTE TURECKO

Prvou odpoveďou, ktorú vám ponúknu nie len nadšenci histórie je: Pre historické skvosty! Tie sú v Turecku jedinečné a úchvatné, takže ak vás láka takýto druh spoznávania, dovolenku Last minute Turecko vám môžeme len a len odporučiť. Medzi najvyhľadávanejšie a najnavštevovanejšie historické pamiatky Turecka patria chrám Hagia Sofia, ktorého počiatky siahajú až do 6.stor. a ktorému sme už venovali jeden celý samostatný článok. Ďalej je to napr. Modrá mešita či Veľký bazár. Pokiaľ chcete navštíviť väčšie množstvo pamiatok naraz, odporúčame vám návštevu Istanbulu. Zaujímavé sú aj pozostatky miest, ktoré sa s obľubou vyskytovali v bájach starovekých spisovateľov, ako napr. Trója či Efez.

turecko-last-minute-eti.sk2.      VYSKÚŠAJTE SI TYPICKÉ NÁKUPY NA TURECKOM TRHOVISKU!

Pokiaľ milujete nie len históriu, ale aj nakupovanie, tieto dve záľuby sa tu dajú úplne dokonalo skĺbiť dohromady. Nájdete tu nespočetné množstvo uličiek, ktoré pôsobia priam až rozprávkovo, a v týchto uličkách zasa nespočetné množstvo tovarov od potravín až po obuv. Last minute Turecko vám ponúkne výlet do tých najatraktívnejších trhovísk, ktoré tu môžete nájsť. Tu si môžete vychutnať aj to, čo je pre turecké trhoviská tak typické – vyjednávanie a zjednávanie cien, kedy zistíte, že pôvodnú cenu dokážete znížiť aj na polovicu.

3.      LAST MINUTE TURECKO – SPOZNAJTE “NOVÚ” KULTÚRU

Kultúra, ktorá vás očarí. To je ďalší dôvod, prečo sa vybrať práve na dovolenku Last minute Turecko. V tejto krajine môžete znovuobjaviť to, čo je v našej kultúre už takmer zabudnuté. Ak bližšie spoznáte turecké obyvateľstvo, zistíte, že na prvých priečkach majú stále hodnoty ako patriotizmus či súdržnosť v rámci rodiny. Mnohých turistov láka aj spoznávanie islamského náboženstva, návštevy mešít či množstvo iných zaujímavostí, ktoré vám môže ponúknuť iba dovolenka Last minute Turecko.