Dovolenka v Egypte spojená s históriou

Egyiptom utazás-tui.huEgypt je krajina, ktorá je každému známa vďaka svojmu archeologickému bohatstvu, niekoľko tisícročnej histórii a zaujímavej mytológii. Vďaka tomu, ale aj vďaka dostupným cenám je Egypt obľúbenou destináciou pre dovolenku.

Pobrežie Nílu je lemované skutočnými majstrovskými dielami. Antické chrámy a pamiatky sú turisticky obľúbenými atrakciami ale aj možnosťou pre archeológov spoznávať históriu a život tohto dávneho národa.

Posledný zo 7 divov sveta

Najväčším symbolom Egypta sú pyramídy v Gíze, nachádzajúce sa asi 18 od Káhiry, a ktoré ročne navštevujú desaťtisíce turistov. Komplex pyramíd spolu so sfingou sú jediným doteraz existujúcim divom sveta, starým asi 4000 rokov. Sú to stavby doteraz zahalené rúškom tajomstva, o ktorých sa predpokladá, že slúžili ako hrobky pre faraónov. Najväčšími pyramídami v Gíze sú Veľká Cheopsova pyramída, ktorá je zároveň aj najstaršou, Rachefova a Menkauerova pyramída. Sfinga je socha, ktorá má podobu okrídleného leva s hlavou ženy, spájajúca sa s mnohými poverami a legendami. Do objektu sa počas dovolenky pohodlne dostanete autobusmi, a komplex je možné „obehnúť“ si na ťavách.

Miesto, kde odpočívajú veľkí vládcovia

Ďalšou povinnou zastávkou počas dovolenky v Egypte je Údolie Kráľov. V tomto pohrebisku je pochovaných niekoľko desiatok faraónov. Najznámejšou a pre verejnosť najzaujímavejšou je hrobka faraóna Tutanchamóna. Ak sa chcete vyhnúť neznesiteľnému teplu a nekonečným radom ľudí, najlepším časom, kedy sa do Údolia Kráľov vybrať, je skoro ráno.

Neďaleko Údolia Kráľov máte možnosť navštíviť Údolie Kráľovien, kde večný odpočinok našli princezné ale i princovia a ženy faraónov. Pozornosť návštevníkov najviac láka hrobka Nefertari. Mnoho hrobiek je ale verejnosti neprístupnými.

Dych vyrážajúce chrámy

Najväčším chrámovým komplexom a kultovým strediskom boha Amona je Karnak. Priemer komplexu má asi 2400 metrov a obkolesujú ho 8 metrov hrubé múry. Karnak tvoria 3 chrámové komplexy. Najväčším a jediným prístupným je Amanov chrám.

Chrám kráľovnej Hatšepsut je chrám čiastočne vytesaný do skaly, ktorý má viditeľné tri terasy. Je akýmsi dôkazom veľkej sily kráľovnej faraónky. Chrám bol vyplienený a sochy kráľovnej zničené jej nevlastným synom Thutmosom II.

Dovolenka v Egypte vám prináša nekonečné možnosti nielen spoznávania ale aj objavovania. Je to zážitok na celý život! Preto, ak neviete kam na dovolenku, Egypt vás za žiadnu cenu nesklame.

Egyiptom utazás tui.hu