Last minute dovolenka v Grécku (1)

Dovolenka Grécko – Miesta, ktoré vo vás vyvolajú všetky emócie

Grécko je známe najmä množstvom starobylých ruín, bielych dedín, slnečných pláží, výbornou kuchyňou a priateľskou atmosférou. Grécko sa skladá z hornatej pevniny a stoviek ostrovov, kde každý z nich ponúka svoj vlastný podiel na úžasnej krajine, historických pamiatkach, nočnom živote a kultúrnych skvostoch.

10 x raj na Zemi | Dovolenka Grécko

dovolenka gréckoSolún je grécke druhé najväčšie mesto a hlavné mesto macedónskej oblasti severného Grécka. Festivaly, spoločenské akcie a rušný nočný život, robia toto mesto hlavným kultúrnym mestom Grécka. Grécko sa skladá z historického centra mesta a obchodnej štvrti. Solún ponúka staré i nové zaujímavosti, od pamiatok ako sú byzantské hradby, Biela veža, kúpele až po farebné trhy s čerstvými potravinami, múzeá či galérie.

Korfu je populárne jachtárske stredisko, nachádzajúce sa v Jadranskom mori. Korfu je najsevernejší z gréckych ostrovov. Odráža rôzne kultúrne a architektonické vplyvy z mnohých cudzích ríši, ktorému vládli po stáročia od Rímskej po Byzantskú, Benátsku, Britskú a Francúzsku. Rodos je jedným z najobľúbenejších miest v Grécku, vďaka jeho skvelým plážam a historickému významu. Nachádza sa v Egejskom mori pri pobreží Turecka. Okrem iného tam nájdete nádherné borovicové lesy a nespočetne veľa druhov rôznych kvetov.

dovolenka gréckoPeloponéz má tvar veľkého listu. Bol tradične nazývaný Morea, čo znamená list Moruše. Nachádza sa v najjužnejšej časti Európy. Je to široký polostrov spojený s pevninou mostom Rio-Antirrio. V tejto oblasti si môžete pozrieť a navštíviť klasické grécke chrámy, benátske pevnosti, byzantské kostoly, paláce a ostatné budovy starovekej kultúry s bohatou históriou. Bzučanie nočného života, životný štýl a priateľská atmosféra sú len tri z mnohých dôvodov, prečo je Mykonos jeden z najnavštevovanejších gréckych ostrovov. Nachádza sa v Egejskom mori ako súčasť súostrovia Kyklady. Mykonos ponúka zmes modernej kozmopolitnej spoločnosti s tradičnými bielymi domami, farebnými verandami a bludiskovými ulicami.

Prvých 5 miest som vám v skratke opísala v tejto prvej časti článku o Grécku. Sú to miesta, ktoré vám umožnia navštíviť Grécko niekoľko krát, pričom ho stále budete spoznávať inak. O ďalších 5 gréckych výnimočnostiach sa dočítate v druhej časti tohto článku.