Jednodňové výlety v Istanbule | Dovolenka Turecko (2)

Dovolenka v Turecku výhodnejšie

Cestujte s cestovnou kanceláriou TUI. Okrem klasických dovolenkových destinácií, sa v tejto cestovnej kancelárii dozviete aj rôzne zaujímavosti o krajine, rady a tipy, a tiež obľúbené ale aj menej známe miesta krajiny. Dovolenka Turecko s TUI splní všetky vaše očakávania.

Dovolenka v Turecku na 6 dní (časť druhá)

tureckoEdirne – Kedysi hlavné mesto osmanskej ríše, známy ako Adrianople po rímskom cisárovi Hadriánovi do roku 1930. Nachádza sa v blízkosti hranice s Gréckom a Bulharskom. Edirne má tiež dlhú vojenskú históriu. Boli tam 16 bitky, ktoré trvali po stáročia. Edirne je mesto klenutých mešít – Silimiye je mešita s najvyššími minaretmi v Turecku. Múzeum Beyazid  II Kulliyesi je múzeum zdravia a ponúka náhľad do histórie lekárskej starostlivosti vrátane použitia hudobných nástrojov na liečbu duševných ochorení. Mesiac jún ponúka turnaj v tradičnom olejovom wrestlingu, ktorý sa tam koná už po stáročia.

Bursa – Ak sa vyberiete mimo mesta Istanbul, Bursa je mesto, ktoré siaha až do najmenej 200 rokmi pred n. l. Kedysi v rámci rímskej ríše prvé hlavné mesto Osmanskej ríše v 14. storočí. Dnes, 4 najväčšie mesto Turecka a centrum tureckého automobilového priemyslu. Je tam stále cítiť slávnu minulosť vrátane pohrebísk dvoch zakladajúcich sultánov. Ulu Cami (Veľká Mešita) postavená na konci 14. storočia,  je považovaná za jedno z najväčších turistických pamiatok a najlepší príklad osmanskej architektúry. Bursa je známa ako zelené mesto vďaka svojim krásnym zeleným parkom.

last-minute-tureckoPrince Islands – V minulých  storočiach Prince Islands boli miestom, kam boli kniežatá a ostatná kráľovská rodina deportovaní. Dnes tieto ostrovy (je ich 9) sú miestom na oslavu, zábavu na slnku, ako rezort pre zámožných Turkov. Len krátka jazda trajektom oddeľuje toto miesto, ktoré predstavuje pomalšie tempo života, kde ľudia jazdia na bicykloch, koňoch a vozoch, ktoré poskytujú iba prepravné služby. Najväčší z týchto ostrovov je Buyukada. Tento ostrov bol kedysi domovom byzantskej cisárovnej a Leona Trockeho, po jeho  vyhostený zo Sovietskeho zväzu. Okrem viktoriánskych domčekov, ostrov je domovom aj kostola a kláštora Ayia Yorgi, ktorý bol založený v šiestom storočí.