Dovolenka v Tokiu

dovolenka

Dovolenka v Tokiu je skutočne dychberúca

Cestovali sme s kamarátmi do Japonska, bola to naša prvá spoločná dovolenka. Boli sme nadšení. Japonsko je jedna z destinácií, ktoré ma vždy fascinovali. Všetko bolo skvelé. Po príchode sme sa ubytovali v hoteli v centre mesta Tokio. Chvíľu sme si oddýchli a potom sme sa vybrali do ulíc. Bolo to fascinujúce.

Prekvapenie v podobe toaliet

Po niekoľkých hodinách sme vyhladli a tak sme sa vybrali do malej japonskej reštaurácie. Celý výlet zatiaľ prebiehal výborne. Potom som sa vybrala na toalety, no márne som ich v reštaurácii hľadala. Márne som vlastne hľadala naše bežné európske toalety. V tejto reštaurácii mali totiž miestnosť, v ktorej boli prepážky bez dverí a v každej z nich bola diera v zemi.  V tejto miestnosti som tiež našla jedno umývadlo. Najskôr som si myslela, že ma čašníčka zle pochopila a poslala ma niekam, kde sa vyhadzujú zbytky jedla. Išla som sa spýtať ešte raz. Poslala ma na to isté miesto. Pochopila som, že som jej asi nerozumela ja. Toto boli ich toalety. Neskutočné.  Chvíľu som bola zarazená a len ťažko som si vedela predstaviť čokoľvek na tom mieste.

Koniec dobrý, dovolenka dobrá!

Každopádne boli sme ešte dosť ďaleko od nášho hotela a tak mi neostávalo nič iné, len použiť tieto „toalety“. Keď sme navštívili viac miest v tomto zaujímavom meste, zistila som, že takéto toalety vôbec nie sú ojedinelé. Toto bola naša dovolenka. Chceli sme sa cítiť luxusne a jedinečne. Napriek všetkému naša dovolenka pokračovala pozitívne a veselo, takže sme na príhodu s toaletami potom už len spomínali s úsmevom.