Dánsko

Cestovná kancelária Dovolenka v pohode, sídliaca v Martine, má širokú ponuku dovolenkových destinácií, ale takisto aj víkendových pobytov v Európe. Spoznajte európske metropoly počas našich poznávacích zájazdov. Jednou z obľúbených destinácií je malebné Dánsko.

Dánsko je štát v severozápadnej Európe. Obmýva ho Baltské a Severné more. Dánsko susedí s Nemeckom, Švédskom a Nórskom. K Dánsku patrí aj najväčší ostrov Grónsko a Faerské ostrovy a spoločne tvoria Dánske kráľovstvo.

dansko dovolenky dovolenka v pohode

Dánsko je neskutočne krásna krajina s naozaj pozoruhodnými zákutiami. Je to krajina Hansa Christiana Andersena, domov piva Calsberg, krásnej prírody i Legolandu. Obľúbeným dopravným prostriedkom v Dánsku je jednoznačne bicykel. Na bicykli tu jazdia takmer všetci Dáni. Povrch zeme je rovinatý, čo umožňuje jazdiť na bicykloch aj deťom. Návštevníci si môžu bicykle zapožičať v požičovniach, v každom meste je ich niekoľko. V Dánsku máte množstvo možností ubytovania od kempov až po luxusné hotely. Dánsko ponúka rôzne zaujímavé atrakcie, hlavné mesto Kodaň ponúka múzeá, kráľovský palác a ďalšie nádherné monumentálne stavby, reštaurácie, kaviarne a iné. Môžete si tiež zajazdiť na koni, vybrať sa na turistiku alebo rybárčenie a veľmi obľúbený je aj golf.

dansko dovolenka v pohode

Najvýchodnejším ostrovom Dánska je ostrov Bornholm. Na tento ostrov sa môžete dostať jednoducho, trajektom. Moderný trajekt je schopný uniesť viac ako 200 áut a vyše 1000 pasažierov. Ostrov Bornholm je očarujúci, s divokými údoliami. Nachádza sa tam množstvo tajomných jaskýň, nádherné fialové pláne a na južnom pobreží sú nekonečné pláže s jemným bielym pieskom. Aj keď je táto krajina pomerne chladná, dodá vám pocit tepla a romantiky. Ostrov ponúka tiež bohatú faunu a flóru. Dánsko je nádherné, čisté a usporiadané, vďaka Dánom samým a ich rešpektu k pravidlám a zásadám ochrany prírody. Okrem prírody však ostrov Bornholm ponúka aj niekoľko zachovalých pamiatok. Nájdete tam napríklad románsku katedrálu, ktorá pochádza zo začiatku 12. storočia, s renesančným oltárom; ďalej sú to napríklad štyri románske rotundy s očarujúcimi nástennými maľbami; nenechajte si ujsť tiež zrúcaninu kedysi významnej pevnosti Hammerhus (v 17. storočí slúžila aj ako väznica) a iné. Architektúra je neskutočne krásna. Miestna kuchyňa je vynikajúca. Ako miestne špeciality sa podávajú údené ryby, ktoré sú charakteristické pre ostrov Bornholm. Ak túžite po dovolenke plnej dobrodružstva, dych vyrážajúco-krásnej prírode a bohatej histórii, Dánsko vám splní vaše priania.