Čo hľadáte na vašej ideálnej dovolenke?

Maledivy dovolenka

Maledivy dovolenka – dovolenka na ostrove snov

Súostrovie Maledivy tvorí 1196 ostrovčekov, ktorých je obývaných asi iba okolo 200. Rozprestierajúcich sa na 26 koralových ostrovoch – atoloch v Indickom oceáne, juhozápadne od Srí Lanky. Zaujímavosťou je, že žiaden z týchto ostrovov neleží vyššie než 2,5 m nad hladinou mora a teda Maldivská republika je najplochejším a najnižšie položeným štátom na svete. Ostrovy sa nachádzajú blízko rovníka čo znamená, že je tam teplé, exotické počasie po celý rok. Návštevníci toto miesto milujú kvôli nádhernej prírode, bielym plážam, tyrkysovým vodám, lagúnam, útesom a bohatému podmorskému životu – to všetko prináša Maledivy dovolenka.

Ak milujete vodu, dovolenka na Maldivách je to „pravé orechové“

Maledivy dovolenka je voľbou s prvotriednymi možnosťami pre potápanie. Teplé okolité moria sú po celý rok nádherne priezračné a vo vode uvidíte všetko čo sa okolo vás mihne. Ak k tomu pridáte vyše 3000 koralových útesov a monzúnové prílivy, výsledkom budú dokonalé podmienky pre potápanie a bohaté zážitky. Maldivské vody obývajú tisícky rýb a rôznych podmorských druhov. Manty, raje, korytnačky, žraloky, planktóny. Najlepšie je, že vôbec nemusíte byť skúseným potápačom. Maledivy dovolenka totiž ponúka potápačské kurzy s profesionálnymi inštruktormi, vďaka ktorým sa naučíte všetko potrebné, aby ste si mohli vychutnať podmorské krásy týchto očarujúcich ostrovov. Možností je naozaj nespočetne. Stačí cestovať loďou 15 – 60 minút a každý deň sa môžete potápať na inom mieste. Jednou z možností a určite nezabudnuteľným zážitkom je nočné potápanie, ktoré vám umožní vidieť malé, zaujímavé a zvyčajne prehliadnuteľné stvorenia úplne z blízka.

Maledivy dovolenka

Maledivy dovolenka – to nie sú len piesočnaté pláže a priezračné more, ale aj nekonečné možnosti potápania či iných aktivít

Dovolenka Maledivy

Maledivy dovolenka by vás mohla zaujať aj v prípade, že milujete surfovanie. Vďaka juhozápadnému monzúnu, ktorý so sebou prináša masívne vlny sú Maledivy akousi Mekkou pre nadšencov surfovania z celého sveta. Známe miesta na surfovanie sa nachádzajú napríklad na severe a juhu atolu Male. Zážitok z jazdy na vlnách vám prinesie skvelý zážitok a naplní vaše srdcia radosťou. Menej známe ale úžasné miesta pre surfovanie sa nachádzajú trochu ďalej od Male a dostať sa tam môžete špecializovanými loďami.

Ak teda chcete zažiť tropickú dovolenku a milujete vodné športy Maledivy dovolenka je určite to pravé miesto pre vás.