Ako si vybrať dovolenku v Tunisku

Príjemné počasie na dovolenku počas celého roka, relatívne nízke ceny za ubytovanie i dopravu, krátky let a hlavne dávka exotiky sú dôvody, prečo je dovolenka v Tunisku zaujímavejšia pre čoraz väčší počet ľudí. Aj pri tejto krajine je však veľmi dôležité vybrať správne miesto, kde chcete stráviť svoju dovolenku, aby sa vaše predstavy naplnili do čo najväčšej miery a neodchádzali ste odtiaľ sklamaný.

Dovolenka V TuniskU ponúka nielen oddych, ale aj prírodu, dobrodružstvo či históriu

dovolenka tunisko etiZačneme s klasikou – oddych, relax, piesočné pláže a príjemné more. Toto všetko si najlepšie užijete, ak vaše cesty povedú na najväčší ostrov Tuniska – Djerba. Prakticky, ak je toto všetko čo od dobrej dovolenky očakávate, Djerba vás nemá ako sklamať.

Hoci je Tunisko veľmi suché a väčšiu časť povrchu tu zaberajú púšte (ktorým sa budeme venovať neskôr), v severnom Tunisku môžete objaviť aj trošku zelene. Najmä v okolí mesta Tabarka nájdete horský masív pohoria Atlas pokrytý lesmi, v ktorých sa môžete poprechádzať lesnými cestičkami.

tunisko dovolenka etiAk túžite skôr po poznávaní histórie Tuniska odporúčame vám návštevu strednej oblasti a tu nachádzajúceho sa tretieho najväčšieho mesta Tuniska – Sousse, od ktorého je len na skok k El Jem – starobylé mestečko, ktoré vo svojom vnútri skrýva unikátne koloseum z čias rímskeho impéria. Tento amfiteáter nepochybne očarí každého milovníka histórie!

Dovolenka v Tunisku je však aj pre dobrodruhov, ktorí nie sú milovníkmi histórie, nelákajú ich lesné chodníčky ani vylihovanie na pláži! Presvedčíte sa o tom, ak navštívite juh Tuniska, ktorý je pokrytý púšťou s občasnými oázami. Áno, aj sem sa podnikajú zájazdy a dokonca v oázach si na niekoľko dní môžete zohnať aj ubytovanie. Okrem dobrodružstva vás sem môže prilákať napríklad aj možnosť obzrieť si soľné jazerá a jazda na ťavách.

Pár rád a tipov nakoniec

Pri návšteve tejto exotickej africkej krajiny nezabudnite na niekoľko vecí: dovolenka v Tunisku vám ponúka aj možnosť ochutnať tradičný kuskus alebo pre milovníkov sladkých vecí napr. extrémne sladké pečivo Magroudh. Kávičkári by nemali zabudnúť na ochutnávku tamojšej kávy a fanúšikovia čajov zasa tuniský zelený čaj.