7 NAJ atrakcií, ktoré vám ponúkne Tanzánia dovolenka

tanzánia dovolenka

Tanzánia dovolenka – dobrodružná a lákavá

Tanzánia Dovolenka

Tanzánia je krajina, ktorá funguje od roku 1964 v dvoch samostatných národných štátoch. Tanzánia je domovom najvyššej hory Afriky, Kilimandžáro, a je jednou z najobľúbenejších destinácií v Afrike. V krajine je obľúbené safari, desiatky nádherných bielych piesočných pláží, ako napr. na ostrove Zanzibar. Tanzánia ponúka turistické atrakcie plné nezabudnuteľných zážitkov. Tanzánia dovolenka sa vám bude zdať krátka akokoľvek dlho sa zdržíte…

Spoznajte Tanzániu na vlastnej koži

Okrem toho, že vám Tanzánia dovolenka poskytne úplne inú perspektívu na život, obohatí vás o zážitky, vzácnosti a hrejivý pocit, ktorý sa nedá ničím nahradiť.

Národný park Ruaha sa nachádza v strede Tanzánie. Je najväčším národným parkom v krajine. Park nesie pomenovanie zo slova „ruvaha“, čo v preklade znamená „rieka“. V parku môžete spozorovať divoké zvieratá ako levy, leopardy, slony, gepardy, žirafy, zebry, africké antilopy, netopiere, himalájske líšky a šakaly. Sledovanie týchto zvierat žijúcich voľne v prírode si môžete vychutnať bez hordy ďalších turistov.

Ostrov Pemba leží v Indickom oceáne a je známy ako „zelený ostrov“. Pemba susedí s ostrovom Zanzibar, ktorý je oveľa rušnejší a zaujímavejší pre dobrodružnejších cestovateľov. Ostrov Pemba je obzvlášť obľúbený u potápačov, ktorí sem prichádzajú za nedotknutou podmorskou prírodou, ako sú koraly a veľmi pestrý podmorský život. Národný park Tarangire je menší než Ruaha, no je rajom pre všetkých pozorovateľov vtáctva. Môžete tam spozorovať viac ako 550 druhov vtákov. V tomto parku je tiež vysoký výskyt slonov a levov či stromov baobab.

Ostrov Mafia je rajský ostrov (snom pravdepodobne každej ženy). Jemný biely piesok, plytká číra voda, a nádherná okolitá príroda zláka úplne každého. Tento ostrov má populáciu približne 40 000 ľudí. Nezľaknite sa názvu. Predpokladá sa, že ostrov je pomenovaný zo svahilčiny „mahal pa afya“, čo v preklade znamená „zdravý príbytok“, alebo z arabského slova „morfiyeh“, čo v preklade znamená „súostrovie“. Tento ostrov láka najmä potápačov, rybárov, a ľudí, ktorí vyhľadávajú relax a pokoj na takmer súkromnej pláži.

Jazero Manyara je v období dažďov domovom pre takmer 300 rôznych druhov sťahovavých vtákov, vrátane tisícok plameniakov. V období sucha sa toto jazero zmení na bahno, ktoré priláka veľké cicavce ako hrochy, slony, pakone a žirafy. V tejto oblasti sa nachádzajú turistické chatky, ktoré umožňujú cestovateľom pohodlne prenocovať a vidieť tak denné i nočné safari v plnej kráse, všetkých voľne žijúcich živočíchov.

tanzánia dovolenka

Tanzánia dovolenka je rajom aj pre potápačov, rybárov či poľovníkov

Zanzibar tvorí časť súostrovia Spice Islands. Tento africký ostrov bol po stáročia dôležitým obchodným centrom, ovplyvnený africkými, indickými a arabskými obyvateľmi. Hlavnou turistickou atrakciou v Zanzibare je Stone town, kde môžete vidieť obielené, koralové a „handrové“ domy. Pochopíte, keď ich uvidíte. Lákadlom sú aj prenádherné biele pláže s priezračnou čistou vodou.

Kilimandžáro – ak si trúfate, bude to zážitok na celý život. Počas Tanzánia dovolenka je Kilimandžáro určite miesto, ktoré by ste si mali minimálne nafotiť. Kilimandžáro je neaktívna sopka výšky 5892 m n. m., ktorá ponúka zasnežený vrchol rysujúc sa cez pláne savany. Hora sa stala hlavnou turistickou atrakciou pre horolezcov a peších turistov z celého sveta.