10 najkrajších turistických atrakcií, ktoré ponúka dovolenka Malajzia

Malajzia sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, skladá sa zo 14 štátov a 3 federálnych dištriktov. Malajzia bola osídlená už od 1. tisícročia pred n. l. Táto krajina má neskutočné čaro, ktoré zláka všetkých cestovateľov, milovníkov pestrej fauny a flóry a exotiky. Dovolenka Malajzia vám ponúka jedinečnosť, na ktorú určite tak skoro nezabudnete. Dovolenku do Malajzie si teraz môžete rezervovať v ktorejkoľvek cestovnej kancelárii.

dovolenka malajzia

Dovolenka Malajzia – čo je na nej také lákavé?

Dovolenka Malajzia ponúka tieto atrakcie a prírodné krásy:

Vysočina Cameron – je najrozsiahlejšia vysočina v Malajzii, ktorá bola objavená Britmi v roku 1920. Tieto kopce sú najznámejšie pre svoje chodníky, ktoré vedú návštevníkov cez les až k vodopádom a k ďalším pokojným miestam. Okrem relaxačných prechádzok v džungli, môžete absolvovať aj návštevu rozsiahlych čajových plantáží a prehliadku v čajovej továrni.

Mesto Georgetown – toto mesto bolo pomenované po britskom kráľovi Georgeovi III. Mesto sa nachádza na severovýchodnom rohu ostrova Penang. Mesto je uznávané predovšetkým pre jeho jedinečnú architektúru a kultúru. Mesto je skvelým miestom pre ľudí, ktorí majú radi nočný život so skvelými reštauráciami a barmi.

Taman Negara – v preklade z malajzijského jazyka znamená „národný park“. Je to jeden z najstarších tropických lesov na svete. Nájdete tam vysoké a masívne stromy, vodopády a rôzne zaujímavé chodníčky. Taman Negara je útočiskom pre ohrozené druhy zvierat, ako sú ázijské slony, tigre, leopardy a nosorožce. Je ich však málo a je malá pravdepodobnosť, že ich voľným okom uvidíte. Stretnete skôr zvieratá ako vtáky, malé jelene, jašterice, hady a snáď aj tapíra. Ak vás teda zaujíma fauna a flóra, dovolenka Malajzia s fakultatívnym výletom do Taman Negara je to pravé pre vás.

Pulau Tioman – je malý ostrov nachádzajúci sa na východnom pobreží polostrova Malajzie. V roku 1970 bol tento ostrov vymenovaný ako jeden z najkrajších na svete. Ostrov je obklopený niekoľkými bielymi koralovými útesmi, čo je ideálnym miestom pre potápačov a milovníkov vodných športov.

Hora Kinabalu – je najvyššia hora v Borneu s výškou 4095 m. Táto hora je známa po celom svete pre svoju bohatú botanickú a biologickú rôznorodosť.

Neskutočné výlety v Malajzii očaria úplne každého

Petronas Twin Tower – pri vašej dovolenkovej návšteve v Malajzii si určite pozrite tieto najvyššie „dvojičky“ na svete. Budovy majú 88 poschodí. Tieto dve veže sú prepojené vonkajším mostom medzi 41. a 42. poschodím.

dovolenka malajzia

Poznáte Petronas Twin Towers – najvyššie “dvojičky” na svete?

Langkawi – je najznámejšie a najobľúbenejšie dovolenkové miesto v Malajzii. Langkawi je súostrovie 99 ostrovov v Andamanskom mori. Najnavštevovanejšie pláže a dovolenkové rezorty sa nachádzajú v západnej časti s mnohými skvelými reštauráciami.

Perhentianské ostrovy – v tejto oblasti nájdete jedny z najkrajších svetových pláží s možnosťami potápania a dostatkom lacného ubytovania. Na týchto ostrovoch sú krásne a biele piesočnaté pláže s tyrkysovo modrým morom, čo je snom každého dovolenkára.

Rehabilitačné centrum Sepilok – toto centrum bolo otvorené v roku 1964 pre zachránené osirelé mláďatá orangutanov z okolitých plantáží a ilegálnych lovov. V tomto centre sú mláďatá učené ako prežiť na slobode a hneď ako sú na to pripravené, sú opäť vypustené do voľnej prírody.

Jaskyne Mulu – nachádzajú sa v národnom parku Gunung Mulu v Borneo. Tieto neuveriteľné jaskyne a krasové útvary sú v rovníkovom prostredí dažďového pralesa. Komora Sarawak sa nachádza v jednej z podzemných jaskýň a je najväčšia na svete. Je tak veľká, že by sa do nej zmestilo približne 40 lietadiel bez prekrývania krídiel! Aj toto je možnosť, ktorú vám dovolenka Malajzia ponúka.