10 chorvátskych zaujímavostí, ktoré sa oplatí navštíviť (2)

chorvatsko-dovolenka-v-pohode

Dovolenka Chorvátsko na pokračovanie

Dovolenka Chorvátsko ponúka svojim návštevníkom rôzne krásne zákutia, prírodné pamiatky a rezervácie. Dovolenku si môžete vychutnať aj niekoľkokrát v roku za priaznivé ceny v cestovných kanceláriách a ponukách last minute Chorvátsko.

V prvom článku som vám opísala prvých 5 zaujímavých miest v Chorvátsku, dnes vám ponúkam ďalších 5 najkrajších miest, ktoré jednoznačne stoja za povšimnutie.

5 top miest, ktoré ponúka dovolenka v Chorvátsku

Korčula – je šiesty najväčší ostrov Chorvátska, ktorý je oddelený od pevniny úzkym prielivom. Hlavné mesto tohto ostrova je rovnomenné – Korčula. Toto mesto je tiež známe pod prezývkou „malý Dubrovník“. Je to starobylé mesto, jedno z najkrajších miest na chorvátskom pobreží a je jedinečný svojou krásnou architektúrou. Jednou z hlavných atrakcií je pôvodný dom, v ktorom sa narodil Marco Polo. Najväčšia a najkrajšia stavba ostrova Korčula je katedrála svätého Marka, postavená v goticko-renesančnom štýle, ktorá bola úplne dokončená v 15. storočí.

Rovinj – toto mesto je jedno z najmalebnejších miest v oblasti Stredomoria. Nádherný pohľad je na pastelovo sfarbené domy zoskupené v strmých kľukatých uličkách. Vychutnajte si skvelé prechádzky v týchto uličkách a okolí, ktoré svojou farebnosťou ponúkajú čarovnú atmosféru. Rovinj je zároveň stále aktívny rybársky prístav kde si návštevníci môžu prenajať loď a vybrať sa na plavbu okolo krásnych pobrežných ostrovov. Oblasť v okolí Rovinj bol opísaný ako „prenádherný scénický zázrak“ vďaka svojej nedotknutej prírody, krásam členitého pobrežia a lesom.

Hvar – je ostrov s rovnomenným hlavným mestom. Hvar je predovšetkým jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Chorvátsku. Olivové háje, ovocné sady a levanduľové polia tvoria veľkú časť tejto poľnohospodárskej krajiny. Mesto Hvar stojí v malebnej prírodnej zátoke a je obľúbeným prístavom pre jachtárov, ktorí sa plavia okolo Jadranu najmä v letných mesiacoch. Starigrad, najstaršia dedina na ostrove, jednoznačne stojí za návštevu.

Plitvické jazerá – sú považované za jedno z najkrajších prírodných miest v Európe. Vďaka svojej prírodnej kráse a svojimi 16 navzájom prepojeným jazerám plus rozsiahlym lesným komplexom vôkol jazier, boli v roku 1949 vyčlenené ako chránený národný park. Plitvické jazerá sú známe pre svoju jedinečnú farebnosť – výrazná azúrová, zelená, modrá a šedá. Oblasť okolo jazier je domovom pre širokú škálu zvierat a vtákov. Môžete tu vidieť vzácne a ojedinelé druhy zvierat ako napríklad európsky medveď hnedý, vlk, orol, sova a rys.

Dubrovník – prezývaný ako „perla Jadranu“,  je jedným z najvýznamnejších miest a turistických destinácií v Chorvátsku a Stredomorí. V stredoveku bolo toto mesto jediným mestským štátom v Jadranskom mori a dosiahlo pozoruhodné úrovne rozvoja v priebehu 15. a 16. storočia. Dubrovník má veľkolepú a skvostnú architektúru, detailné sochárske umenie a pýši sa taktiež nádhernými kostolmi, kláštormi, múzeami, rôznymi fontánami a slávnymi hradbami, ktoré obklopujú staré mesto.

chorvatsko-dovolenka-v-pohode1