Probiotiká vás počas dovolenky ochránia pred zažívacími ťažkosťami

probiotika

Vaša dovolenka sa môže zaobísť aj bez tráviacich ťažkostí…

Cestovanie a chodenie po dovolenkách má rád asi každý. Všetko to vzrušenie okolo, návšteva nových miest, nové zážitky, dobrodružstvá. Ak však chcete, aby sa vaše zážitky boli iba príjemné, jedným z krokov, ako to podporiť, je pribalenie krabičky probiotík. Starajú sa o naše trávenie a pri návštevách cudzích krajín a ochutnávaní rôznych kuchýň, môžu byť veľmi nápomocné. Probiotiká sa samozrejme môžu brať aj inokedy, no v období dovolenky, sa viac než odporúčajú. Hlavne v prípade cestovania do exotických krajín.

Probiotiká – kedy a prečo

Probiotiká užívame kvôli tzv. dobrým baktériám, ktoré sa starajú o to, aby bol náš zažívací systém silný a zdravý. Najlepšie je zabezpečiť si také probiotiká, ktoré obsahujú 2 baktérie: Lactobacillus acidophilus – stará sa o tenké črevo, Bifidobacterium bifidum – podporuje funkciu hrubého čreva. Aby ste sa chránili čo najlepšie, z užívaním probiotík je potrebné začať už týždeň pred cestou, užívať ich počas celého pobytu a pokračovať aj týždeň po ňom. Pre začiatkom užívania je však dôležité pozrieť si odporúčané dávkovanie, prípadne sa poradiť s osobným lekárom. Aj v tomto prípade totiž platí príslovie – aj veľa dobrého škodí.

Ak svoju dovolenku nechcete stráviť chytaním sa za brucho a vysedávaním na záchode, zožeňte si probiotiká minimálne týždeň pred vašou plánovanou dovolenkou. Na to, aby sa u vás prejavili žalúdočné ťažkosti, pri návšteve cudzej krajiny, stačí naozaj veľmi málo. Svoje robí nie len jedlo a voda, ale i zmena časového pásma, stres, nabúraná denná rutina, či používanie verejných toaliet.

probiotika

…pomôcť vám môžu probiotiká.

Ďalšie tipy ako sa počas dovolenky udržať fit

Dobré trávenie počas dovolenky, okrem užívania probiotík, ale možno podporiť ešte niekoľkými spôsobmi. Medzi ne patrí pitný režim (dostatočný prísun tekutín), jedenie čerstvého ovocia a zeleniny pre príjem vlákniny (dobre umyté a očistené ), obmedzenie pitia alkoholu. Pokiaľ ste zvyknutí športovať, mali byť ste zapojiť aj nejaký ten pohyb, no a na záchod by ste mali ísť vždy, keď máte nutkanie. Ak sa budete riadiť týmito radami, vašu dovolenku si užijete bez žalúdočných problémov. Viac o probiotikách nájdete na stránke MODRÝ KONÍK.