Na oddialenie menštruácie počas dovolenky vám pomôže antikoncepcia aj špeciálne tabletky

antikoncepcia

Menštruácia počas dovolenky môže byť pre niektoré ženy nepríjemná. Pomôcť vám môže antikoncepcia alebo špeciálne tabletky na oddialenie menštruácie.

Menštruácia počas dovolenky nie je pre ženu žiadnou príjemnou záležitosťou. Mnohokrát si preto svoju dovolenku plánujeme v závislosti od toho, kedy máme mať „svoje dni“. Nie vždy sa to tak však dá – voľno v práci, last minute zájazdy či nepravidelná menštruácia, to všetko nám môže naše plánovanie prekaziť. Najčastejším prostriedkom na oddialenie menštruácie je antikoncepcia. Dá sa to však vyriešiť aj inak?

Najjednoduchším riešením je hormonálna antikoncepcia

Ako sme už spomenuli v úvode, hormonálna antikoncepcia je najjednoduchším, najčastejším a najspoľahlivejším riešením, ako oddialiť menštruáciu v prípade, že ju nechcete dostať práve počas vašej dovolenky. Stačí, ak ju budete užívať aj v čase, keď by už malo dôjsť k štvordňovej, resp. sedemdňovej prestávke v jej užívaní počas menštruačného cyklu. Ak to takto urobíte raz – dvakrát do roka (práve v dovolenkovom období) nemalo by vám to nijak zdravotne ublížiť. Samozrejme, môžete sa ešte predtým na to spýtať vášho gynekológa.

antikoncepcia

Hormonálna antikoncepcia

Tabletky s noretisterónacetátom sú tiež alternatíva

Hormonálna antikoncepcia však nie je vhodná pre každú ženu. Čo teda robiť v prípade, že HAK neužívate? Rozhodne si ju nenasádzajte iba kvôli väčšiemu pohodliu na dovolenke! Vyriešiť sa to dá aj inak. Na trhu sú dostupné aj tabletky, ktoré vám s oddialením menštruácie pomôžu. Takéto tabletky obsahujú látku noretisterónacetát, avšak treba na ne myslieť už vopred, pretože sa odporúča začať ich užívať najneskôr tri dni pred začiatkom menštruácie. Tabletky s obsahom noretisterónacetátu však nie sú antikoncepcia, preto sa nezabudnite chrániť počas dovolenky aj pred neželaným tehotenstvom!

Na babské recepty radšej nedávajte

Samozrejme, okrem týchto dvoch spôsobov existuje ešte množstvo ďalších „zaručených“ babských receptov, ktorými je možné menštruáciu oddialiť. Medzi najznámejšie zrejme patrí pitie silnej citrónovej šťavy alebo studená sprcha. Pravdou však je, že ani jedno z týchto odporúčaní nezaberá a môže vám priniesť akurát tak problémy, s ktorými bude vaša dovolenka ešte nepríjemnejšia, než by bola s menštruáciou. Preto, ak si chcete svoju dovolenku naozaj naplno užiť, najspoľahlivejším riešením pre vás bude buď hormonálna antikoncepcia alebo tablety s látkou noretisterónacetát, ktoré dostanete na predpis od svojho gynekológa. Viac o problematike antikoncepcie aj iných témach nájdete na portály pre ženy – MODRÝ KONÍK.