Prírodné krásy Francúzska

Pri predstave dovolenky a letenky do Francúzska si mnohí z nás predstavujú juh, pláže a slnko či  Paríž, romantiku a starobylú architektúru. Táto krajina však ponúka omnoho viac.

pariz letenky do francúzska

Francúzsko je krajina ležiaca v západnej Európe. Táto krajina je bohatá na kultúrne pamiatky a architektonické skvosty, no tiež je tam množstvo prekrásnych prírodných úkazov. Väčšina turistov prichádza do Francúzska hlavne kvôli pamiatkam a múzeám v hlavnom meste. Je však mnoho nádherných miest o ktorých sa v cestovných kanceláriách nedozviete, pričom majú svoje čaro a jednoznačne stoja za povšimnutie. Francúzsko ponúka nádherné prímorské scenérie, panorámy a v neposlednom rade vysokohorské avantúry. Navštívte napríklad Korziku.

Korzika nie je len plážové dovolenkové miesto. Korzika je ideálna na výlety naprieč celým ostrovom. Pohľad a ešte väčšmi výstup na pohorie Aigulles de Bavella vám svojou krásou vyrazí dych.

Francúzske Alpy mnohí poznajú ako skvelé miesto v zimných mesiacoch na lyžovačku a ostatné zimné športy. Alpy sú však neskutočne krásne aj na jeseň, kedy všetko rozvoniava a odráža sa v zemitých, teplých farbách prírody. Na turistickej prechádzke môžete pozorovať obyvateľov miestneho prostredia ako sú diviaky, kozorožce, horské zajace, alebo aj zvedavé svište.

Dune du Pilat sú najvyššie piesočné duny. Sú nádherným miestom, ktoré ocení každý paraglider. Toto miesto je vzdialené približne hodinu cesty od Bordeaux. Prechádzka po Dune du Pilat je neskutočným zážitkom.

Gorges du Verdon je skutočný skvost. Toto miesto je lákadlom mnohých kajakárov, horolezcov a aktívnych nadšencov adrenalínových športov a zábavy.

Rajská panoráma v podobe levanduľových polí v Provence ulahodí každému oku. Perfektne ich dopĺňa francúzska architektúra.

Mont Blanc snáď ani nie je potrebné bližšie predstavovať. Najvyšší vrch Európy môžete navštíviť v ktoromkoľvek ročnom období, vždy je to jedinečný zážitok – ako veľkolepá scenéria alebo úžasná turistická prechádzka.

K ďalším z najkrajších miest vo Francúzsku jednoznačne patria útesy Etretat. Sú to prírodné skalnaté oblúky, ktoré v minulosti inšpirovali mnohých známych maliarov či spisovateľov a aj dnes sú lákadlom mnohých fotografov a umelcov. Ikonický oblúk sa podobá na slona s chobotom ponoreným do vody.

Francúzsko je krajina, ktorá vás dokáže prekvapiť a nadchnúť pri každej návšteve. Letenky do Francúzska sú ľahko dostupné každému. Online rezervácie cestovných kancelárií zaručia pohodlné plánovanie vašej dovolenky.