Prečo ísť na dovolenku na Maledivy?

Maledivy

Ste unavení z práce a potrebovali by ste na chvíľu „vypnúť“ a oddýchnuť si od každodenného stereotypu? Celý rok ste si šetrili na svoju vysnívanú dovolenku a teraz sa rozhodujete, kam ísť? Destinácií je veľa a jedno miesto lákavejšie ako druhé. Čo tak zažiť tento rok namiesto vysedávania záhrade a sedenia doma na gauči niečo exotické a nezabudnuteľné? Azúrové more, biely piesok, palmy, luxusné hotely- to sú Maledivy, koralové ostrovy v Indickom oceáne, známe zo slávnych idylických fotografií. Pre väčšinu ľudí sú synonymom pre raj na Zemi. Kúpte si letenky na toto malebné súostrovie juhozápadne od Indie a prežite dovolenku, na ktorú budete ešte dlho spomínať.

Maledivy

Maledivy: Relax je zaručený.

Základné info

Sú ostrovným štátom rozkladajúcim sa na 1190 koralových ostrovoch, ktoré tvoria 26 prstencov, nazývaných Atoly. Asi 200 ostrovov je neobývaných a pre turistov je zaujímavých približne 100 ostrovov. Počet obyvateľov štátu Maledivy je asi 400 tisíc, 120 tisíc žije v hlavnom meste Male. Úradným jazykom je dhivehi a druhým je angličtina, ktorou sa bez problémov všade dohovoríte. Štátnym náboženstvom je islam.

Prečo práve dovolenka Maledivy?

Na Maledivách je výborné počasie po celý rok. Pri vašej dovolenke Maledivy nemusíte bývať v hotelovej izbe, vybrať si môžete plážový apartmán či vodný bungalov,čo je vlastne súkromná chatka na drevených pilieroch, z ktorej môžete vkročiť rovno do vody. Deň môžete stráviť výletom na niektorý z neobývaných ostrovov a obdivovať jeho bohatú tropickú vegetáciu a exotickú krásu. Dovolenka Maledivy je stvorená práve pre vás, pokiaľ si potrebujete oddýchnuť od uponáhľaného sveta. Môžete tu len tak leňošiť, ležať na bielom piesku, opaľovať sa, na hlave slnečné okuliare, v ruke dobrá knižka a dokonale čisté more všade okolo lákajúce k príjemnému kúpeľu.

Maledivy

Maledivy: sú naozaj čarovné.

Čo robiť na Maledivách?

Okrem slastného ničnerobenia môžete vyskúšať potápanie či šnorchlovanie a poznávať bohatý a pestrý podmorský svet. Takmer všetky dovolenkové centrá tu majú potápačské centrá s inštruktormi. Na svoje si prídu tak začiatočníci, ako aj profesionáli. Maledivy a ich pokojné lagúny taktiež ponúkajú skvelé podmienky na mnoho druhov vodných športov, ako je jazda na vodných lyžiach, windsurfing, jazda na vodnom skútri, kanoe, jet-ski, plachtenie a pod. Pre milovníkov zvierat je k dispozícii výlet k lokalitám, kde je možné pozorovať delfíny, raje a niekedy i korytnačky. Maledivy ponúkajú aj možnosť hry rekreačného golfu na dvoch ihriskách. Keď budete mať dosť polihovania, navštívte živé hlavné mesto Male s rušnými tržnicami a obchodmi, kde uvidíte ten pravý maldivský život.