Dovolenka v Indii – nezabudnuteľná destinácia

Keď sa povie India, väčšina z nás si predstaví preľudnenú krajinu plnú špiny a nebezpečia, no pravda je úplne iná. Kým Indiu nenavštívite neuveríte, aká krásna a zaujímavá je táto krajina. Je plná kontrastov, nádherných miest a pamiatok, neskutočne milých ľudí a celkovo ponúka pre turistu veľmi veľa atrakcií. Dovolenka v Indii ulahodí doslova každému cestovateľovi a to bez ohľadu na vek či očakávania. Na svoje si prídu tak milovníci klasickej dovolenky pri mori, ako aj milovníci histórie a krásnej prírody. Dovolenka v Indii je plná farieb, vôní, starobylých pamiatok, hlbokých myšlienok ale hlavne nezabudnuteľných zážitkov, ktoré tu na vás čakajú na každom rohu.

dovolenka v Indii

India je plná farieb

Dovolenka v Indii ulahodí každému

India je plná kontrastov a ročne láka milióny turistov z celého sveta, ktorí chcú aspoň na malú chvíľu zažiť tú neopísateľnú atmosféru ďalekého východu. Najväčším lákadlom je púštny štát Radžastan na severozápade, v ktorom pretrvalo najviac z pravej Indie. Dovolenka v Indii aj s ponukou last minute si vás podmaní vďaka množstvu nevídaných historických pamiatok ale aj exotickou prírodou. India je obrovská, nájdete v nej všetky svetové náboženstvá a na každých 200 km sa tam hovorí iným lokálnym jazykom. Dovolenka v Indii vám umožní putovať po horách severnej Indie a plážach južnej. Zamilujete si jej protiklady, pretože rozdiel medzi severom a juhom je obrovský – zatiaľ čo sever je horský, drsný a podmanivý, juh je roztopašný, farebný a čistý.

dovolenka v Indii

Dovolenka v Indii vás očarí

Dillí

Cestovanie do Indie by nebolo úplné bez návštevy jej hlavného mesta – Dillí, mesta plného protikladov. Mohutné a honosné paláce tu dopĺňajú malé a chudobné domčeky, no k historickým pamiatkam ostatné roky pribúdajú aj moderné stavby. Dillí je plné mešít, pevností a ľudí, okorenené neodolateľnou vôňou kari. Na dovolenke v Indii uvidíte Červenú pevnosť z pieskovca a v nej zas slávnu Háremovú mešitu. Neprehliadnite aj miestny zázrak v areáli Kutub Mínár – nehrdzavejúci železný stĺp, ktorého sa korózia nedotkla viac ako 1600 rokov. Indická dovolenka v Dillí to je aj India Gate – pamätník vojnových obetí, Connaught Place – považované za centrum Dillí či slávny Lotosový chrám, ktorý má nádherný tvar lotosu. Nezabúdajte, že do Indie vám postačí príručná batožina s letným oblečením, keďže je tam takmer stále veľmi teplo.