Plánujte dovolenku včas

dovolenka

Dovolenka pri mori láka každého

Chceli by ste sa toto leto odmeniť nejakým pekným pobytom pri mori, no ešte ste sa nerozhodli kde? Zimné obdobie je ideálny čas na výber destinácie pre vašu letnú dovolenku. Zabudnite na to, že vás to počká do mája či júna. Ak si dovolenku zajednáte už v zime, budete mať z toho samé výhody. Nájdite tú správnu first minute ponuku a výrazne ušetríte.

Okrem toho si môžete vyberať z bohatej ponuky, čo sa vám už počas sezóny určite nepodarí a najväčší bonus pre vás je ten, že sa na letnú dovolenku môžete tešiť už od zimy. First minute dovolenky sa predávajú už od decembra, pričom zľavy sa pohybujú až okolo 30 percent. Kto z vás by nechcel ušetriť takmer tretinu ceny? Ušetrené peniaze vám poslúžia napríklad ako vreckové. Štatistika hovorí, že až 35 percent Slovákov si vyberá first minute dovolenku.

Dovolenka pre každého

dovolenky

Volili by ste radšej oddych na pláži…

Na dovolenku má každý úplne iné nároky a tie sa menia s pribúdajúcimi rokmi. Iné požiadavky majú mladí cestovatelia, zaľúbené páry, rodiny s deťmi či seniori. Mladí ľudia hľadajú okrem odpočinku na pláži väčšinou zábavu a veľké dobrodružstvá. Vhodným miestom pre nich je napríklad exotické Thajsko, kde môžu navštíviť koralové útesy, krokodíliu farmu alebo tropické záhrady. Skvelou voľbou je aj slnečná Florida a prenádherné biele pláže v Miami beach.

Pre zaľúbencov je tu horúci Egypt, kde sa môžu povoziť na ťavách a pozrieť si tajomné pyramídy v Gíze. Krom vedľa nespravia ani keď zavítajú na romantický Havaj alebo do neďalekého Paríža – mesta lásky. Dovolenka pre rodiny s deťmi je ideálna v tuzemsku, keďže dlhšie cestovanie je pre ne náročné. Obľúbené sú prímorské letoviská v Taliansku, Španielsku, Bulharsku či Chorvátsku. Dôležité je vyberať baby friendly ubytovanie, pretože v takých hoteloch máte k dispozícii detskú postieľku na izbe, jedálenskú stoličku v reštaurácii alebo dokonca zapožičanie opatrovateľky. Starší ľudia na dovolenke vyhľadávajú pohodlie a komfort. Najčastejšie je to napríklad Malorka, Francúzsko či Andalúzia. Vychytený je aj juhovýchod Španielska, kde sa nachádza jedna z najväčších pobrežných lagún Mar Menor, kde je voda s vysokou koncentráciou minerálov a solí. Vďaka tomu lieči kožné ochorenia či boľavé kĺby.

Dovolenka ako liek

dovolenka

…alebo turistické výpravy?

Jedným z hlavných dôvodov prečo potrebujete dovolenku, je prevencia vyhorenia. Je to stav dlhodobého vyčerpania z práce a prejavuje sa zvýšenou únavou. Dovolenka je ten úžasný okamih v roku, ktorý síce trvá len niekoľko dní, ale robí s ľuďmi doslova zázraky. Je to čas, kedy obnovíte svoje sily, kedy sa konečne môžete plne venovať svojej rodine či priateľom. Čas kedy spoločne nadobudnete príjemné zážitky a upevníte svoje vzťahy. Každý z nás potrebuje aspoň jednu poriadnu dovolenku v roku.

Ten pocit, keď niekoľko dní nemusíte robiť vôbec nič, len ležať na pláži s nohami zaborenými do piesku a v hlave mať jedinú starosť a to tú, či sa dnes idete opaľovať alebo spoznávať kultúrne pamiatky, je na nezaplatenie. Dovolenka je pre každého nesmierne dôležitá a preto si ju zajednajte už dnes, aby ste mohli aj vy začať odpočítavať dni do vášho zaslúženého oddychu.