Dovolenka Filipíny – dobrodružstvo a adrenalín

Dovolenka Filipíny

Dovolenka Filipíny ponúka oddych a relax, ale aj dobrodružstvo a adrenalín

Dobrodružná dovolenka môže byť skvelým tipom, ako si počas leta s priateľmi užiť niekoľko nezabudnuteľných dní. Ak chcete spoznať novú krajinu, nájsť nádherné miesta, spoznať novú kultúru, ľudí, jedlo, nadobudnúť nové zážitky a užiť si zábavu, vašim najbližším cieľom by mohla byť dovolenka Filipíny.

Leto už síce začalo, no stále máte možnosť nájsť nejaký výhodný last minute. Na Filipínach je totiž horúco a vlhko po celý rok. Za najlepší čas na dovolenku sa však odporúčajú mesiace medzi decembrom a májom. Na cestu kratšiu ako 21 dní vám stačí cestovný pas, takže nebudete mať zbytočné naťahovačky s vybavovaním víz.

Nedotknutá príroda

Ak radi bádate a objavujete, dovolenka Filipíny je pre vás tá správna voľba. Filipíny tvoria tisíce ostrovov, z ktorých mnohé sa dajú považovať za panenské. Preto navštíviť niekoľko z nich je určite veľkým dobrodružstvom. Určite nájdete mnoho nádherných miest. Najlepším spôsobom ako sa k týmto ostrovom dostať je prenajať si nejaké plavidlo. Menšiu loďku napríklad. Zaparkovať na pláži a užívať si čo táto krajina ponúka bude zážitkom, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Ak sa nechcete na takéto dobrodružstvo vybrať samy, k dispozícii sú sprievodcovia, ktorí vám ukážu tie najkrajšie a najzaujímavejšie miesta. Pre trochu viac adrenalínu odporúčam raftovanie na divokej rieke alebo lezenie po útesoch.

Filipínske sopky

Dovolenka Filipíny

Aj vás očarila dovolenka Filipíny?

Filipíny sú veľmi známe aj vďaka sopkám, ktorých je tam viac než 300. Z nich 22 je aktívnych a 27 sa zaraďuje medzi potenciálne aktívne. Ľudí tieto sopky naozaj fascinujú. Pred rokmi tu na základe toho vznikol aj „sopečný turizmus“. Otvorili sa nové chodníky a turisti majú možnosť zaplatiť si sprievodcov, ktorí s nimi putujú za sopkami v akcii. Aktívne sopky, hoci môžu byť nebezpečné, sú práve to, čo turistov veľmi priťahuje. Najaktívnejšia je sopka Mayon, ktorá v roku 1814 pripravila o život 1200 obyvateľov.

Dovolenka Filipíny bude rozhodnutím, ktoré určite neoľutujete. Stačí si len nájsť dobrú partiu, vybrať správny čas a spraviť malý plán toho, čo by ste chceli vidieť a zažiť.