Zimná dovolenka Bulharsko – raj pre všetkých lyžiarov

Bulharsko je známe predovšetkým ako letná dovolenková destinácia, do ktorej sa cestovatelia vydávajú, aby si užili príjemný oddych na pláži a kúpanie v mori či pre to, aby si vďaka poznávacím zájazdom do tejto krajiny poprezerali niekoľko bulharských historických pamiatok. Málokto však pozná aj druhú stránku Bulharska, ktorú vám ponúka zimná dovolenka Bulharsko. Tá sa nesie predovšetkým v znamení nádhernej prírody, snehu a lyžovania – bližšie informácie o tejto možnosti vám prinášame v našom dnešnom blogu.

bulharsko

bulharsko – zimna dovolenka bulharsko

Lyžiarske stredisko Borovets uprostred nádhernej prírody pohoria Rila

Zimná dovolenka Bulharsko sa sústredí predovšetkým do juhozápadnej časti Bulharska, konkrétne do okolia pohoria Rila. Toto pohorie má charakter veľhôr, o čom svedčí aj fakt, že sa tu nachádza najvyšší vrchol celého Balkánu – Musala (2 925 m n.m.). Pohorie Rila spomíname z toho dôvodu, že je jedným z najobľúbenejších miest pre bulharskú lyžovačku. Najznámejším tamojším lyžiarskym strediskom, ktoré vám odporučí nejedna cestovná kancelária je Borovets.

Rušný nočný život aj oáza pokoja

Borovets je častokrát označované aj ako najstaršie a druhé najväčšie lyžiarske stredisko, ktoré môžete v Bulharsku nájsť. Jeho výstavba začala ešte v 19. storočí a dnes ho tvoria už tri veľké lyžiarske centrá a viac ako 40 km zjazdoviek. To, čím vás ako prvým osloví je jeho okolie – je vsadený priamo do tej najkrajšej prírody bulharskej Rily a obkolesujú ho husté ihličnaté jedľovo-smrekové lesy. Jeho centrum pulzuje životom, či už tým denným alebo nočným, akonáhle však zamierite o pár metrov ďalej, obklopí vás ticho a pokoj panenskej prírody – nuž a práve z týchto dôvodov je tu zimná dovolenka Bulharsko priam rozprávková.

Zimná dovolenka Bulharsko pre všetky kategórie lyžiarov

Pokiaľ ide o lyžovanie v Borovets, na svoje si tu príde doslova každý. Zjazdovky všetkých náročností uspokoja začiatočníkov i pokročilých, pre „expertov“ odporúčame výstup na Musalu a následne zjazd smerom dole z nej. Počas tohto zjazdu uvidíte aj najvyššie položené jazero Balkánu, konkrétne jazero Ledenoto (2 709 m n.m.) a už len kvôli tomuto pohľadu sa oplatí vyskúšať, ako „chutí“ zimná dovolenka Bulharsko…

Ak teda máte radi zimu ako ročné obdobia a neohrdnete kvalitnou lyžovačkou, zimná dovolenka Bulharsko v lyžiarskom stredisku Borovets môže byť pre vás tou najlepšou alternatívou.

bulharsko

bulharsko – bulharsko pekná krajina aj v zime