Bulharsko

Tento štát sa nachádza v juhovýchodnej časti Európy na Balkánskom polostrove. Táto krajina susedí  na severe s Rumunskom, na západe so Srbskom a Macedónskom, na juhu s Gréckom a na juhovýchode s Tureckom. Na východe ho obmýva Čierne more.  Oblasť pri Čiernom mori je obľúbenou turistickou destináciou. Čierne more je rajom pre turistov. Okrem oddychu, ponúka táto oblasť aj ozdravovaciu turistiku.

Hlavným mestom Bulharska je Sofia. V centre mesta Sofia je množstvo krásnej architektúry, ktorá stojí za povšimnutie, ako napríklad  kostol sv. Žofie, ktorý stojí  na námestí Alexandra  Nevského. Neďaleko si všimnete aj chrám A. Nevského so zlatou kupolou, ktorý bol postavený koncom 10. storočia. Najstaršou zachovalou budovou v meste je však kostolík sv. Georgiho.   V bývalom kráľovskom paláci sa dnes nachádza skvostná Národná Galéria maliarstva a sochárstva. Medzi nádherné architektúry patrí tiež najznámejšia vysoká škola Univerzita sv. Klementa z Ohridu. Táto vysoká škola bola založená v roku 1888.  Vyhľadávanou atrakciou sú tiež turecké kúpele a kryté trhovisko Hali. Dovolenkári, ktorí uprednostňujú turistiku pred oddychom na pláži, sa môžu vybrať za predmestie, kde sa nachádza pohorie Vitoša. Toto pohorie siaha do výšky 1800 m. n. m.  Nájdete tam tiež národný park s lanovkami,  s nádherným výhľadom na panorámu.  Obľúbenými suvenírmi sú miniatúrne fľaštičky s ružovým parfumom v drevenom obale, farebná keramika, výrobky z kože medené nádoby, vyšívané šatky, koberčeky a podobne. Bulharsko je tiež známe predajom rôznych šperkov. Výhodne tu nakúpite aj miestne vína alebo slivovicu.

Bulharsko je krajina, kde sa mnohí Európania rozhodnú vycestovať  aj za plážami a morom. Pláže sú známe svojim jedinečným pieskom. Prístup do mora je postupný a mierny, preto je táto oblasť vhodná aj pre rodiny s deťmi.  Pláže v tejto oblasti sú dlhé aj niekoľko kilometrov, vďaka čomu si môžete nájsť aj tichšie miesto na pláži, kde si spokojne môžete užívať súkromie.  Last minute Bulharsko ponúka svojim návštevníkom skvelý a kvalitný servis a služby na vysokej úrovni.