Dovolenka Kuba – miesto kde zastal čas

Rum, cigary a retro autá, to je Kuba ako si ju väčšina z nás predstavuje. Krajina chytená v retro slučke plná protikladov  ponúka všetko čo si len dokážete predstaviť a ešte niečo navyše. Nie nadarmo sa jej hovorí perla Karibiku. Ponuka dovolenky na Kube je rozmanitá  od dramatickej horskej krajiny, cez divoké a nedotknuté údolia po nádherné miesta dýchajúce kultúrou a nezabudnuteľné piesočné pláže. Výhodou je, že last-minute na Kubu zoženiete aj v zime.

Dovolenka Kuba

Cayo Guillermo

 

Kuba je ako princ v kabáte chudáka

Zachované kubánske koloniálne mestá sa príliš nezmenili od čias mušketierov a pirátov prepadávajúcich Karibik, v súčasnosti  sú zaradené na zoznam svetového dedičstvo UNESCO.

V hlavnom meste Havane sa miešajú grandiózne námestia, dláždené ulice, veľkolepé budovy s troskami stavieb, ktoré čakajú na svoju obnovu. Žiadne mesto nevystihuje dovolenku na Kube a tradičnú kubánsku náturu, tak ako Havana.

Havana je o láske, hudbe, tanci nie len v kluboch, kabaretoch a školách tanca ale najmä o tanečníkoch na uliciach tancujúcich v rytmoch živej hudby. A samozrejme nikdy nekončiacej zábave kamkoľvek sa pohnete. Nesmiem zabudnúť ani na priateľských vždy usmievavých domácich, z ktorých srší energia a pozitívna nálada.

Dovolenka Kuba

Aj takýchto krásavcov nájdete v Havane

Dovolenka Kuba – tie najkrajšie biele pláže

Dovolenka Kuba ponúka atraktívne oblúky pláží s bielym pieskom. Z tých najkrajších sú najznámejšie pláže Varadero, Playa Ancón, Play Pilar a Plaza Par. Netypickou plážou  je Bahía de Baracoa na východnom cípe ostrova, kde sú piesky zamatovo jemné a tmavé. Pláž je obklopená zeleňou a neďaleko sa nachádza dedinka s farebnými domčekmi. Ak si chcete užiť šumenie vĺn bez prítomnosti ľudí, to pravé odľahlé miesto je Cayo Jutias, kde sa nachádza len biely piesok a krištáľovo čistá voda, všetko ostatné si musíte priniesť so sebou.

Dovolenka Kuba

Nádherné Varadero

V neposlednom rade by som chcela vyzdvihnúť fakt, že dovolenka na Kube je digitálnym detoxom. Zabudnite na Facebook, Instagram a ďalšie sociálne médiá pretože tu internet nechytíte. Preto je Kuba tou správnou voľbou v dnešnej uponáhľanej dobe, lebo tu môžete naozaj vypnúť  a načerpať tú správnu energiu.