Čím vás dovolenka Thajsko očarí?

Dovolenka Thajsko je určite výbornou voľbou, ak túžite zažiť trocha exotiky a príjemného teplého počasia aj počas zimných mesiacov, pretože aj mesiace ako december či január sú ideálne pre návštevu tejto krajiny. Thajsko je čoraz populárnejšie a vyhľadávanejšie práve kvôli celoročne skvelým klimatickým podmienkam (teplota vzduchu takmer vôbec neklesne pod 20 stupňov), ale aj kvôli prijateľným cenám, srdečným ľuďom a dobrej úrovni služieb cestovného ruchu.

Kam do Thajska vycestovať?

V Thajsku si môžete vybrať z dvoch pobreží – Thajského zálivu, súčasť Juhočínskeho mora, alebo oblasť Andamanského mora. Najobľúbenejšie letoviská sú napr. Pattaya  (sloní park, Korálové ostrovy),  Ko Samui – ostrov s bielymi plážami a kokosovými palmami , Phuket – najväčší thajský ostrov s piesočnatými plážami, dažďovými pralesmi a horami. Najkrajšie miesta Thajska sú chránené morské národné parky (napr. Surinské ostrovy), kde sa cítite naozaj ako v raji.

Dovolenka Thajsko

Dovolenka Thajsko – Ostrov Phuket

Čo sa oplatí vidieť?

Okrem krásnych pláží, ktoré sú pre túto krajinu typické, je Thajské kráľovstvo zaujímavé aj historickými pamiatkami a rôznymi atrakciami. Návštevu budhistického chrámu určite nevynechá žiadny turista, keďže prevládajúcim náboženstvom v krajine je budhizmus a nachádza sa v nej viac ako 27 000 budhistických chrámov.

Dovolenka Thajsko v hlavnom meste

Hlavným mestom je Bangkok – nikdy nespiace veľkomesto s krásnym Kráľovským palácom, Chrámom úsvitu Wat Arun s veľmi strmým schodiskom, Chrámom zlatého Budhu, Chrámom smaragdového Budhu, ale zaujímavosťou je aj nočný kvetinový trh. V Bangkoku sú aj krásne parky (napr. Dusit), ZOO, Národné múzeum, Čínska štvrť, ale aj moderné centrum s mrakodrapmi.

Dovolenka Thajsko

Dovolenka Thajsko – Bankok

Thajská kuchyňa, ktorú určite musíte ochutnať

Dovolenka Thajsko však prináša aj gurmánske pôžitky, pretože thajská kuchyňa je celosvetovo známa napr. polievkou z kokosového mlieka, zázvoru, citrónu a kuracieho mäsa, ryžovými rezancami restovanými s vajcami, nasekanými kúskami tofu s rybou omáčkou, sušenými krevetami, cesnakom a šalotkou. Ochutnať môžete tiež banánové palacinky, thajské pivo, ovocné šejky s ľadom aj kokosové mlieko podávané priamo v škrupinách kokosových orechov.

Dovolenka Thajsko je nezabudnuteľná, plná zážitkov, poznania, ale aj túžby opäť sa vrátiť do tejto krásnej krajiny.