dubaj

dubaj

Dovolenka Dubaj ponúka ideálne podmienky aj pre najnáročnejšich

Dubaj nachádzajúci sa na severovýchodnom pobreží Perzského zálivu, tvorí križovatku medzi Európou, Áziou a Afrikou. Spomedzi emirátov, ktoré tvoria Spojené arabské emiráty, je populačne najväčším a rozlohou je druhým najväčším. Dovolenka Dubaj, vám umožňuje spoznať túto bohatú a rýchlo sa rozvíjajúcu krajinu, kde sa architekti pretekajú o to, kto vytvorí čo najkrajšiu a najmodernejšiu stavbu.
Dubaj každoročne navštevuje veľké množstvo turistov, hľadajúcich zábavu, kultúru, dobrodružstvo a nové zážitky. Na tých, čo sa rozhodnú pre dovolenku Dubaj, tu čaká veľa zaujímavých atrakcií. Okrem moderných budov, ktorých je tu neúrekom, si však môžete prezrieť aj historické zóny, interaktívne múzeá, vodné parky, nablýskané obchodné centrá, hotely, reštaurácie, navštíviť púšť a podobne.
Počasie v Dubaji
Počasie v tejto oblasti vám umožňuje vychutnať si dovolenku Dubaj takmer kedykoľvek počas roka. Teplá a slnečná klíma tam kraľuje väčšinu roka, a spŕchne iba zriedka. V letných mesiacoch teplota dosahuje okolo 45 °C a vlhkosť je dosť vysoká, preto nákupné centrá, verejná doprava, reštaurácie hotely a mnohé atrakcie sú vybavené klimatizáciou. Pre tých, ktorí vysoké teploty veľmi nezvládajú, bude asi lepšie Dubaj navštíviť v iných mesiacoch, než je júl a august.
Off-roadová jazda púšťou
Pre tých, ktorí chcú zažiť dobrodružstvo, odporúčam off-roadovú jazdu v Arabskej púšti. Skúsený vodič vás zoberie na adrenalínové brázdenie dún, tvorených zlatým pieskom. Na konci dňa si tu môžete vychutnať romantický západ slnka a pohľad na krajinu. Ak vám to nebude stačiť, vodič vás vezme do kempu Beduínov, ktorí vám ponúknu čaj a kávu a chutné barbecue. Tradičné vankúše, koberce, vodná fajka, brušné tanečnice a arabská hudba samozrejme nesmú chýbať. Ak vám bude stále málo, môžete sa povoziť aj na ťave.
Interiérové lyžovanie
Ak sa vám dovolenka Dubaj bude zdať príliš horúca a zatúžite po schladení, Ski Dubaj bude pre vás tým pravým miestom. Je to lyžiarske stredisko, zjazdovky a lanovky postavené v púšti. V Dubaji sa fantázii veru medze nekladú. Zjazdovky pre začiatočníkov aj profesionálov, inštruktori, jedlo , pitie. Chýbať vám tu nič nebude a zažijete skvelú zábavu. Ráno sa môžete kúpať v mori a večer lyžovať na umelom svahu. Oblečenie a výstroj si požičiate priamo na mieste.
Dovolenka Dubaj prináša nekonečné možnosti a zážitky, preto neváhajte a navštívte túto úžasnú krajinu.

Comments are closed, but you can leave a trackback: Trackback URL.